Reklama

Reklama

Kierowcy się skarżą. Krawężniki w strefie parkowania za wysokie?

Opublikowano: śr, 14 mar 2018 06:00
Autor:

Kierowcy się skarżą. Krawężniki w strefie parkowania za wysokie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wysokie krawężniki w niektórych miejscach objętych strefą płatnego parkowania denerwują kierowców. - Skoro musimy płacić z parkowanie w wyznaczonych miejscach, dlaczego utrudnia nam to infrastruktura? - pytają.

Reklama

Wysokie krawężniki w niektórych miejscach objętych strefą płatnego parkowania denerwują kierowców. - Skoro musimy płacić z parkowanie w wyznaczonych miejscach, dlaczego utrudnia nam to infrastruktura? - pytają. 

Czasami niewiele potrzeba, aby uszkodzić auto. Problem może pojawić się nawet przy wjechaniu w z pozoru niewielką dziurę w jezdni. Tych na szczęście jest w mieście coraz mniej. Wysokie krawężniki nie znikają jednak tak łatwo. Często na ten problem skarżą się użytkownicy ścieżek rowerowych. 

[ZT]15680[/ZT]

Budowane w nowej technologii ścieżki rowerowe tego problemu już nie mają. Kierowcy skarżą się jednak na wysokie krawężniki w strefie płatnego parkowania, jak choćby na odcinku ul. Bielskiej przy ratuszu lub na ulicy Kwiatka - na pierwszym odcinku drogi krawężniki są wysokie, a po przekroczeniu skrzyżowania z ulicą Tumską już płaskie.

- Są to miejsca wyznaczone do parkowania i jest za to pobierana opłata. Dlaczego więc utrudnia się tam parkowanie poprzez wysokie krawężniki? - napisał jeden z Czytelników. 

Z problemem zwróciliśmy się do urzędu miasta. Jak wyjaśnia Hubert Woźniak z zespołu prasowego ratusza, krawężniki rzeczywiście mogą wydawać się wysokie, ale spełniają przy tym wszystkie normy. 

- Staramy się zapewnić kierowcom maksymalną wygodę także w przypadku poruszania się po Strefie Płatnego Parkowania - zapewnia Woźniak. - Będziemy obniżać krawężniki, ale nie będziemy robić tego specjalnie. 

Jak wyjaśnia, często wiązałoby się to z remontem całego chodnika, a to już spore koszty. Krawężniki zostaną więc obniżone przy okazji remontów dróg.

- Przy przebudowie ostatniego odcinka ul. Kazimierza Wielkiego wszystkie krawężniki zostały obniżone, podobnie przy ul. Ostatniej - wylicza Woźniak. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (13)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.