Reklama

Kiepskie połączenia. Kiedy dojedziemy koleją do Modlina?

Opublikowano:
Autor:

Kiepskie połączenia. Kiedy dojedziemy koleją do Modlina? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie mamy dobrych wieści dla zwolenników podróżowania koleją. Zwłaszcza dla tych, którzy w ten sposób chcieliby dotrzeć do portu lotniczego w Modlinie.

Nie mamy dobrych wieści dla zwolenników podróżowania koleją. Zwłaszcza dla tych, którzy w ten sposób chcieliby dotrzeć do portu lotniczego w Modlinie.

O kiepskich połączeniach kolejowych rozmawiano podczas wczorajszej, sierpniowej sesji rady miasta. Do Płocka przyjechał Michał Mokrzański, zastępca dyrektora w biurze planowania strategicznego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zaczął od tego, że ich budżet nie jest wystarczający, aby zrealizować wszystkie inwestycje. Jego wypowiedź nie pozostawiała złudzeń.

Obecnie spółka nie prowadzi działań przygotowawczych do budowy linii połączenia z Modlinem, co innego linia Warszawa – Modlin - informował.

nieco lepiej przedstawia się sytuacja z dojazdem do Kutna. Tu już PKP jest skłonna łożyć na modernizację. - Linia nr 33 służy do ruchu pasażerskiego i towarowego, do Łącka naprawiono tor, podobne w kierunku Trzepowa. Nie zapominamy o niej – zapewniał Mokrzański. Jest szansa, że pociągi ruszą z prędkością przeszło 100 kilometrów na godzinę.

Radny PiS Leszek Brzeski pytał o niebezpieczny przejazd kolejowy na ul. Rzecznej, w samym sercu osiedla Wyszogrodzka, ale nie dowiedział się niestety nic nowego. Przedstawiciel kolei przypomniał tylko dotychczasowe, mało konkretne informacje.. - To prawda, że nie jest to bezpieczny przejazd – przyznał dyrektor. Spodziewał się tego pytania. - Pojawiła się wizja likwidacji. Są prowadzone rozmowy w sprawie finansowania. Stroną jest Miejski Zarząd Dróg. Może sprawią, że zostanie utrzymany, ale dojdzie do powstania rogatek i zmiany kategorii przejazdu – co potwierdził prezydent. - Priorytetem jest bezpieczeństwo. Czekamy na informacje o partycypacji w kosztach.  

[ZT]11712[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE