Reklama

Kiedy znów przestawiamy wskazówki zegarków o jedną godzinę?

Opublikowano:
Autor:

Kiedy znów przestawiamy wskazówki zegarków o jedną godzinę?   - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jedną godzinę do przodu czy o jedną godzinę do tyłu? I przede wszystkim kiedy... Na szczęście akurat ta zmiana, która przed nami, to ta mniej bolesna.

Jedną godzinę do przodu czy o jedną godzinę do tyłu? I przede wszystkim kiedy... Na szczęście akurat ta zmiana, która przed nami, to ta mniej bolesna i będziemy mogli zostać w łóżku godzinę dłużej. A może i na dźwięk budzika nie będziemy mieli odruchu, aby go za wszelką cenę uciszyć, byleby tylko przestał dzwonić...

Wskazówki zegarków trzeba będzie przesunąć o jedną godzinę do tyłu przy okazji zmiany z czasu letniego na zimowy w nocy z soboty na niedzielę, czyli już w ten weekend. Dokładnie powinniśmy to zrobić, przestawiają wskazówki z godz. 3.00 na 2.00.

Czas środkowoeuropejski zimowy obowiązywać będzie do końca marca. Mamy jednak dobrą wiadomość, bo jest szansa na to, że już niedługo znikną pytania o to, kiedy przypadnie kolejna zmiana czasu. Komisja Europejska już przedstawiła projekt, zgodnie z którym państwa członkowskie przestaną być zobligowane do przestawiania wskazówek zegarków. Całkiem możliwe, że zrobimy to jeszcze tylko dwa razy, teraz i 31 marca 2019 r., później każde państwo wybierze, czy woli czas letni, czy czas zimowy (druga opcja oznacza jednak jeszcze jedną zmianę czasu 27 października 2019 r.). Na takie zmiany muszą jeszcze zgodzić się kraje członkowskie i Parlament Europejski. Zanim pojawił się projekt, odbyły się konsultacje internetowe (od 4 lipca do 16 sierpnia). Z 28 państw członkowskich wpłynęło 4,6 mln odpowiedzi, z których wnioski prowadziły do jednej konkluzji - do likwidacji zmiany czasu (opowiedziało się za tym 84 proc. respondentów). Argumentowano, że zmiany mają negatywne skutki, w tym powodują np. złe samopoczucie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE