Reklama

Kiedy zezłomować samochód?

Opublikowano:
Autor:

Kiedy zezłomować samochód? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Koniec funkcjonowania samochodu jest niezwykle trudny dla każdego kierowcy oraz wieloletniego właściciela auta. Bywało, że osoby, które były zmuszone do zezłomowania auta, płakały, widząc co się z nimi dzieje. W takich chwilach również wielu właścicieli zastanawia się nad tym, czy podjęło słuszną decyzję. Czy nie za wcześnie zdecydowali się na ten krok? Niestety, nie budzi żadnych wątpliwości fakt, że jest to zawsze ciężka i skomplikowana decyzja. W dodatku wymaga ona odpowiedniego przemyślenia, czy rzeczywiście już czas na zakończenie życia konkretnego samochodu. Może jeszcze da się go chociaż częściowo naprawić?

Koniec funkcjonowania samochodu jest niezwykle trudny dla każdego kierowcy oraz wieloletniego właściciela auta. Bywało, że osoby, które były zmuszone do zezłomowania auta, płakały, widząc co się z nimi dzieje. W takich chwilach również wielu właścicieli zastanawia się nad tym, czy podjęło słuszną decyzję. Czy nie za wcześnie zdecydowali się na ten krok? Niestety, nie budzi żadnych wątpliwości fakt, że jest to zawsze ciężka i skomplikowana decyzja. W dodatku wymaga ona odpowiedniego przemyślenia, czy rzeczywiście już czas na zakończenie życia konkretnego samochodu. Może jeszcze da się go chociaż częściowo naprawić?

Kiedy posiadanie samochodu przestaje być opłacalne?

Utrzymanie samochodu kosztuje od kilkudziesięciu złotych do nawet kilkuset złotych każdego miesiąca. Wspominam tutaj tylko i wyłącznie o kosztach amortyzacji samochodu, opłaceniu ubezpieczenia i zrobieniu przeglądów. Nie mówię tutaj o kosztach poruszania się oraz użytkowaniu związanym z paliwem oraz opłatami drogowymi. Bywa, że koszty te są stosunkowo dużym obciążeniem dla właściciela, gdy w dodatku dołożą się do tego częste naprawy samochodu. Wtedy pojawia się pytanie, czy rzeczywiście stać nas na utrzymanie wieloletniego samochodu, który jest właśnie w takim stanie? Czy nie lepiej jest go oddać na skup samochodów w Warszawie, na Woli? W pewnej chwili koszty napraw w całości przekroczą wartość rynkową samochodu. Gdy zaś awarie się nawarstwiają, wtedy czas na decyzję o sprzedaży samochodu lub innej drogi na pozbycie się auta. Można tez pojechać na skup aut w Warszawie, na Woli.

Złomowanie kontra sprzedaż

Występują pewne, określone powody, dla których auto lepiej jest zezłomować, niż sprzedać na części. Pierwszą taką sytuacją jest poważna kolizja drogowa. Wtedy, tak naprawdę nie wiadomo, czy jakieś części w samochodzie pozostały nieuszkodzone, czy uderzenie nie jest przyczyną uszkodzenia, które na pierwszy rzut oka może być niewidoczne, ale rzeczywiście może się okazać bardzo trudne do naprawy. Kolizja to pierwsza przyczyna oraz realne zagrożenie, które sprawia, że jesteśmy zmuszeni do zezłomowania samochodu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE