Reklama

Kiedy wybierzemy prezydenta i radnych? Padły propozycje

Opublikowano:
Autor:

Kiedy wybierzemy prezydenta i radnych? Padły propozycje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Jeszcze nie wiadomo, który dzień będzie tym, w którym udamy się do urn wybierać swoich przedstawicieli. Wiadomo natomiast, że Państwowa Komisja Wyborcza już ma swoje propozycje.

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Jeszcze nie wiadomo, który dzień będzie tym, w którym udamy się do urn wybierać swoich przedstawicieli. Wiadomo natomiast, że Państwowa Komisja Wyborcza już ma swoje propozycje.

Według Komisji, premier powinien wyznaczyć datę wyborów na dzień wolny od pracy przypadający pomiędzy 17 października a 9 listopada br. Dlatego, jak poinformowano, pod uwagę powinno się brać 21 października, 28 października lub 4 listopada. Specjalny komunikat w tej sprawie wydano wczoraj. PKW poinformowała ponadto, że premier powinien zarządzić wybory w okresie pomiędzy 16 lipca 2018 r. a 16 sierpnia 2018 r.

- Wybory samorządowe zarządza Prezes Rady Ministrów nie wcześniej niż na 4 miesiące i nie później niż na 3 miesiące przed upływem kadencji rad. Datę wyborów wyznacza się na dzień wolny od pracy przypadający nie wcześniej niż na 30 dni i nie później niż na 7 dni przed upływem kadencji rad – informuje PKW

Kadencja rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast trwa do 16 listopada.

Dotychczas Kodeks wyborczy stanowił, że wybory samorządowe odbywały się w ostatni dzień wolny od pracy poprzedzający upływ kadencji rad.

Zgodnie z najnowszą zmianą w Kodeksie datę wyborów wyznacza się na dzień wolny od pracy przypadający nie wcześniej niż na 30 dni i nie później niż na 7 dni przed upływem kadencji rad.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE