Reklama

Kazał koledze... ukraść swoje auto

Opublikowano:
Autor:

Kazał koledze... ukraść swoje auto - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kolejny płocczanin wpadł na cwany plan - postanowił sam sobie ukraść samochód i wyłudzić pieniądze od ubezpieczyciela. Mało misterną intrygę szybko rozwikłali płoccy policjanci i nie dość, że z pieniędzy nici, to mężczyźnie grozi nawet więzienie.

Kolejny płocczanin wpadł na cwany plan -  postanowił sam sobie ukraść samochód i wyłudzić pieniądze od ubezpieczyciela. Mało misterną intrygę szybko rozwikłali płoccy policjanci i nie dość, że z pieniędzy nici, to mężczyźnie grozi nawet więzienie.

Choć płocka policja raz po raz informuje o zakończonych fiaskiem próbach wystrychnięcia na dudka policjantów i firmy ubezpieczeniowej, wciąż nie brakuje osób, które knują tego typu intrygę.

Ostatnio w ten sposób chciał oszukać organy ścigania 33-letni płocczanin. Jak relacjonuje rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek, na policję rzekomo pokrzywdzony płocczanin zgłosił się 10 stycznia, twierdząc, że ktoś ukradł mu z niestrzeżonego parkingu forda focusa. - Policjanci od samego początku podejrzewali, że zgłoszenie może być fikcyjne - mówi rzecznik policji. - Ich podejrzenia szybko się potwierdziły.

Samochód został odnaleziony 26 stycznia w Proboszczewicach. - Policjanci ustalili również mężczyznę, który dokonał domniemanej kradzieży, był to 24 latek mieszkający w Płocku - mówi Krzysztof Piasek. - Mężczyzna został wczoraj przesłuchany. Oświadczył, że właściciel forda poprosił go, aby schował gdzieś ten samochód.

24-latek zeznał też, że jesienią ub. roku również miał do czynienia z fordem i jego właścicielem. Wówczas 33-latek miał go poprosić o porysowanie lakieru tego samochodu.  Oczywiście, wszystko po to, by uzyskać odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej.

Teraz 33-latek będzie miał poważne kłopoty. Za składanie fałszywych zeznań grozi do 3 lat za kratkami, za zawiadomienie o przestępstwie,  którego nie popełniono - do dwóch lat . - Mężczyzna może również odpowiadać za usiłowanie wyłudzenia odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej - dodaje Krzysztof Piasek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE