Reklama

Kasa na ferie. Sprawdź, kto i ile dostał

Opublikowano:
Autor:

Kasa na ferie. Sprawdź, kto i ile dostał - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Poznaliśmy sześć organizacji i instytucji z Płocka, które lada tydzień zaoferują dzieciom bezpłatne, pełne atrakcji półkolonie w mieście. To beneficjenci konkursu Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” Ferie- Zima 2013 w Płocku na wesoło.

Poznaliśmy sześć organizacji i instytucji z Płocka, które lada tydzień zaoferują dzieciom bezpłatne, pełne atrakcji półkolonie w mieście. To beneficjenci konkursu Fundacji „Fundusz Grantowy dla Płocka” Ferie- Zima 2013 w Płocku na wesoło.

Najważniejsza informacja – chętni już mogą się zapisywać na zajęcia, warto o tym pomyśleć, bo liczba miejsc często jest ograniczona. Sześć organizacji otrzymało w sumie ok. 60 tys. zł, Fundacja ma pieniądzeod Orlenu i Basell Orlen Polyolefins. Z atrakcji w czasie ferii zimowych w Płocku skorzystać ma ponad 1400 dzieci. Zaplanowano atrakcje sportowe, warsztaty plastyczne, muzyczne, taneczne, ferie z książką, kuchnią i chemią.

Dodatkowo czekiem na 20 tys. zł uhonorowano najlepszy projekt, jaki wpłynął do Fundacji  po szkoleniu zorganizowanym dla płockich społeczników. Uczestnicy podczas kilku sesji weekendowych uczyli się, jak pisać projekty, zdobywać dofinansowanie, rozmawiać ze sponsorem czy zorganizować loterię, zbiórkę publiczną. Czek otrzymało Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Tańca „Impresja”, które w maju zorganizuje Dzień Lokalnych Inicjatyw Społecznych „Płockie Inspiracje”.

Na zajęcia feryjne najwięcej, bo 14.808 zł, otrzyma Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek. Projekt „Biblioferie- Przystanek Radość” zrealizuje wspólnie z Książnicą Płocką. We wszystkich filiach bibliotecznych odbędą się zajęcia animacyjne z książką, warsztaty internetowe, sportowe i muzyczne. Stowarzyszenie zakłada, iż w projekcie weźmie udział ponad 1200 dzieci. Zajęcia są otwarte.

Za 10.680 zł Chorągiew Mazowiecka ZHP przygotuje „Ferie na wesoło”. Zajęcia będą odbywać się codziennie, także w soboty w godzinach 9-15. Zaplanowano warsztaty promujące zdrową żywność, sportowe, przyrodnicze i plastyczne. Odbędą się wycieczki, m.in. do Łodzi, gdzie dzieci zwiedzą Muzeum Animacji SE-MA-FOR i skorzystają z aquaparku. Na koniec odbędzie się finał na pływalni.

Uczniowski Klub Sportowy „Lasotczak” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Płocku za  5.542 zł zapewni atrakcje ok. 60-osobowej grupie dzieci i młodzieży: warsztaty taneczne, sportowe, wyjścia do sali zabaw, kręgielni, kina a także warsztaty chemiczne „ Mały Edison”.

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna wymyśliła projekt „Feriuj z Orlen Areną”, otrzyma 10.444 zł. Zorganizuje dla grupy 30 dzieci w wieku 7-10 lat sportowe ferie w hali. Zajęcia rozpoczną się 28 stycznia i będą prowadzone do końca ferii w godz. 8-15. PLOT oferuje: zajęcia unihokeja, taneczne, pływackie, judo, koszykówki, capoeiry. Przewidziano także zwiedzanie zoo, schroniska dla zwierząt i wielki bal karnawałowy w Tłusty Czwartek. Będzie spotkanie z piłkarzami Wisły Płock, gry i zabawy planszowe, warsztaty plastyczne. Ostatniego dnia odbędzie się pożegnalne ognisko.

Na 9 tys. zł może liczyć Stowarzyszenie Polska Liga Kick-Boxingu. Z Fundacją Arka Mazowsze przygotuje zajęcia „Płock - zdrowo i wesoło na sportowo”. Projekt skierowany jest do 40-osobowej grupy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zajęcia potrwają w dniach 1-9 lutego w godz. 10-16. Zaplanowano tenis stołowy, dart, siłowanie na rękę, warsztaty promujące zdrową żywność – kuchnie świata. Będzie Internet i gry. 10 lutego Stowarzyszenie zaplanowało uroczystą galę podsumowującą.

Z kolei Oratorium im. św. Dominika Savio za 8.500 zł zrealizuje „Wspaniały świat”.  W pierwszym tygodniu ferii 50-osobowa grupa dzieci skorzysta z zajęć plastyczno-technicznych, muzycznych, sportowych. Uczestnicy poznają zabytki Płocka i historię, będą zajęcia w zoo oraz wyżywienie.

Szczegółowe informacje na temat zapisów na zajęcia: Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka”, ul. Misjonarska 22, pok. 32, tel./fax 24 367 44 44, tel. kom. 48 601 07 05 06.

fot. Fundusz Grantowy dla Płocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE