Reklama

Kasa na drogi w powiecie. Dzisiaj podpisano umowę

Opublikowano:
Autor:

Kasa na drogi w powiecie. Dzisiaj podpisano umowę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Drogi w powiecie płockim zostaną przebudowane. Marszałek przeznaczył na ten cel ponad 4 mln zł. Dzisiaj podpisano umowę.

Drogi w powiecie płockim zostaną przebudowane. Marszałek przeznaczył na ten cel ponad 4 mln zł. Dzisiaj podpisano umowę.

Z budżetu województwa mazowieckiego trafi do trzydziestu sześciu powiatów 100 mln zł. To pieniądze, dzięki którym przebudowane zostaną drogi. Dziś marszałek Adam Struzik podpisał pierwszych pięć umów na dofinansowanie inwestycji w powiatach płockim, gostynińskim, sierpeckim, żyrardowskim i sochaczewskim. 

– To jest nasza mazowiecka polityka solidarności – zaczął marszałek. - Dążymy do rozwoju społeczno-gospodarczego regionów i mamy świadomość, że stan naszych dróg nie jest taki jak powinien być. Niestety, samorządy lokalne bardzo często nie dysponują wystarczającymi środkami, które mogłyby na ten cel przeznaczyć. Stąd decyzja o wsparciu dla nich w ramach środków z naszego budżetu. 

Nabór wniosków w ramach programu „Mazowiecki instrument wsparcia dróg lokalnych o istotnym zaznaczeniu dla rozwoju społeczno-gospodarczego regionu” trwał od 1 października do 15 listopada 2017 r. W sumie zgłoszonych zostało 36 projektów. Wszystkie otrzymają wsparcie.

Starosta płocki Mariusz Bieniek, podkreślał, że jest to dla powiatu wielkie wsparcie. Na przebudowę infrastruktury 9,5-kilometrowego odcinka drogi powiatowej Bulkowo - Kobylniki zostanie wydanych 4,2 mln zł.

- Nasze fundusze są bardzo ograniczone – podkreślił starosta. – Jest u nas taka zasada szycia na miarę, remontujemy w powiecie tylko to, co jest niezbędne. Nie możemy sobie pozwolić na duże inwestycje. Dzisiaj jest to dla nas ogromna szansa. Gotowi jesteśmy, by ogłaszać przetarg i brać się za robotę.

Jak zaznaczał dyrektor departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich Marcin Wajda, dobra infrastruktura to jeden z czynników, który przyciąga inwestorów zagranicznych.

- Wiele udało się zrobić dzięki środkom unijnym – powiedział Marcin Wajda. - Tylko w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 do mazowieckich beneficjentów trafiły ponad 2 mld zł. Natomiast w tej perspektywie na poprawę stanu dróg lokalnych przeznaczonych zostanie ok. 145 mln zł.

Wszystkie inwestycje mają być zrealizowane do 30 czerwca 2019 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE