Reklama

Kandydat na prezydenta zrezygnował

Opublikowano:
Autor:

Kandydat na prezydenta zrezygnował  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Marcin Flakiewicz wbrew początkowym intencjom szefa swojej partii czyli Jarosława Gowina, nie wystartuje w wyborach jako kandydat na prezydenta Płocka. Polska Razem pójdzie do wyborów razem z płockim PiS-em. Podobnie jak Solidarna Polska.

Marcin Flakiewicz wbrew początkowym intencjom szefa swojej partii czyli Jarosława Gowina, nie wystartuje w wyborach jako kandydat na prezydenta Płocka. Polska Razem pójdzie do wyborów razem z płockim PiS-em. Podobnie jak Solidarna Polska.

Trzy partie centroprawicowe postanowiły nie rozmieniać się na drobne i połączyły siły. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Prawo i Sprawiedliwość poinformowało, że idzie do wyborów z Polską Razem Jarosława Gowina i partią Zbigniewa Ziobry. Obie partie dostaną własne miejsca w każdym okręgu. Oczywiście, nie będą to jedynki. Wspólnym kandydatem na prezydenta będzie senator PiS Marek Martynowski.

Do wstępnego porozumienia doszło w drugiej połowie lipca bieżącego roku, które dopiero dziś zostało podpisane w obecności dziennikarzy. Zgodnie z tekstem dokumentu odczytanego przez Wiolettę Kulpę, chodzi tu o stworzenie silnego bloku prawicowego, aby wspólnie podążać do nadchodzących coraz większymi krokami wyborów samorządowych, przy „pełnej odpowiedzialności za losy naszej małej ojczyzny” oraz „w obliczu sytuacji wymagającej uczciwego zarządzania miastem”.

– Mamy nadzieję, że będzie to współpraca godna kontynuacji – mówił Paweł Kolczyński. Podobnego zdania była przewodnicząca płockich struktur PiS, która wyraźnie zaznaczała, że przede wszystkim liczyła się chęć współpracy, dopiero w następnej kolejności ilość miejsc wyznaczona na listach wyborczych.

Wiadomo już, że z listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu pierwszego wystartuje Piotr Kubera, z drugiego inżynier Piotr Szpakowicz, były radny, w trzecim znajdzie się Marcin Flakiewicz, lider Polski Razem, natomiast w czwartym dr Agnieszka Krzętowska, kierownik zakładu Ekonomii i Prawa w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Jedyną różnicą w przypadku obu partii będą pozycje w okręgach (najprawdopodobniej wszystkie "5" przypadną Solidarnej Polsce, z kolei "2" i "4" Polsce Razem). – To jest jedna wspólna lista, na rzecz której każdy kandydat musi pracować konsekwentnie – akcentowała Wioletta Kulpa.

Lista podobno jest już gotowa w 99%. Oprócz polityków, mają znaleźć się na niej zarówno społecznicy, jak i osoby bezpartyjne, kojarzone ze swojej działalności w radach osiedlowych. Nie znajdzie się na niej natomiast Paweł Kolczyński, obecny miejski radny. Nie oznacza to jednak, że rozstaje się z samorządem terytorialnym. Natomiast wszystko wskazuje na to, że były prezydent Mirosław Milewski najwidoczniej definitywnie rozstał się Prawem i Sprawiedliwością i do dzisiejszego porozumienia jednak nie przystąpił.

Więcej szczegółów, w tym programu obecnego senatora Marka Martynowskiego, możemy spodziewać się podczas konwencji PiS. Ta odbędzie się najprawdopodobniej tuż po zarejestrowaniu wszystkich kandydatów w Państwowej Komisji Wyborczej, czyli na początku października.

Na koniec krótkiego spotkania padła jeszcze jedna zapowiedź. Mianowicie podczas kolejnego nie powinno zabraknąć jabłek, jako symbolu Polski Razem, bo tym razem Marcin Flakiewicz jakoś przyszedł bez kosza pełnego owoców.

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE