Reklama

Kandydaci na SuperW pilnie poszukiwani

Opublikowano:
Autor:

Kandydaci na SuperW pilnie poszukiwani - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Bronisław Komorowski z żoną, Jerzy Dudek, Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek, Adrian Zieliński i Natalia Partyka – każdy ma szansę znaleźć się w tak szacownym gronie.

Prezydent Bronisław Komorowski z żoną, Jerzy Dudek, Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski, Łukasz Piszczek, Adrian Zieliński i Natalia Partyka – każdy ma szansę znaleźć się w tak szacownym gronie.

Wystarczy zostać SuperW, czyli wolontariuszem Szlachetnej Paczki. W tym roku akcja będzie miała w Płocku dwa swoje rejony: Centrum i Podolszyce. Oba poszukują chętnych do pracy na rzecz innych.

– W drużynie SuperW znajdzie się miejsce dla wszystkich, którzy chcą mądrze pomagać. Poszukiwane są osoby pełnoletnie, odpowiedzialne, wytrwale dążące do celu i samodzielne w działaniu – powiedziała nam Magdalena Hiszpańska, liderka rejonu Centrum. – Kandydaci na wolontariuszy powinni wejść na stronę www.superw.pl i zarejestrować się w systemie, a następnie czekać na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.


Podstawowym obowiązkiem wolontariusza Szlachetnej Paczki jest odnajdywanie najbardziej potrzebujących rodzin w swoim otoczeniu. Następnie przy pomocy ankiety powinni zbadać ich sytuację i potrzeby. Decyzja o włączeniu do projektu konkretnych rodzin podejmują wolontariusze, którzy zbierając informacje, przygotowują opis rodzin i umieszczają w anonimowej bazie danych. Na zgłoszenia rodzin będących w potrzebie czekają także liderzy rejonów. Zgłoszenia nie mogą jednak pochodzić od samych potrzebujących.

Szlachetna Paczka organizowana będzie już po raz trzynasty. Gdy grupa studentów z duszpasterstwa akademickiego, kierowana przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia Wiosna), zorganizowała w Krakowie pierwszą edycję swojego projektu, udało się obdarować 30 ubogich rodzin.

Rok temu w Szlachetną Paczkę zaangażowane były aż 432 rejony w całej Polsce. Dzięki nim udało się dotrzeć do ponad 13,2 tysiąca rodzin, co przekłada się na ponad 55 tysięcy osób, które żyją w niezawinionej biedzie (osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych).


Łączna liczba zaangażowanych w projekt – wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie – sięga 300 tys. osób. Z deklaracji darczyńców wynika, że średnia wartość jednej paczki to około 1,7 tysiąca złotych. Oznacza to, że łączna wartość ubiegłorocznej pomocy to 22,5 miliona.

W przygotowanie jednej paczki zaangażowanych było średnio 17 darczyńców. Wśród nich były grupy znajomych, współpracownicy, rodziny, klasy szkolne, przedstawiciele klubów sportowych. Lista darczyńców objęła łącznie 225 tys. osób. A jak będzie w tym roku? Ile rodzin w Płocku i okolicy będzie mogło liczyć na pomoc? Jak wielu SuperW pojawi się w naszym mieście? Ilu będzie darczyńców?

Więcej informacji o Szlachetnej Paczce dostępnych jest na stronie www.szlachetnapaczka.pl oraz na Facebooku. Pytania dotyczące akcji w Płocku można kierować na adres magda.hiszpanska@gmail.com.

Zobacz nasze galerie związane ze Szlachetną Paczką:


Fot. Archiwum Szlachetnej Paczki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE