Reklama

Już w czwartek pierwsze takie spotkanie i tylko dla pań

Opublikowano:
Autor:

Już w czwartek pierwsze takie spotkanie i tylko dla pań - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Będzie o kulturze, sztuce, filozofii, nauce, nowych technologiach, o wszystkim co uznają za konieczne i warte poruszenia przy kawie i piętrzących się książkach na półkach. Dwie panie postanowiły wykreować przestrzeń do kobiecych spotkań traktujących już nie tylko o modzie, stylu i estetyce. Zapraszają inne płocczanki w czwartek do Czerwonego Atramentu na słodko-gorzką dyskusję.

Będzie o kulturze, sztuce, filozofii, nauce, nowych technologiach, o wszystkim co uznają za konieczne i warte poruszenia przy kawie i piętrzących się książkach na półkach. Dwie panie postanowiły wykreować przestrzeń do kobiecych spotkań traktujących już nie tylko o modzie, stylu i estetyce. Zapraszają inne płocczanki w czwartek do Czerwonego Atramentu na słodko-gorzką dyskusję.

Na jednym fotelu kulturoznawczyni zatrudniona w płockim teatrze jako konsultantka programowa, płocka koordynatorka ogólnopolskiej akcji antyprzemocowej Sieci Kobiet i międzynarodowej akcji przeciwko przemowy wobec kobiet One Billion Rising / Nazywam się Miliard, zainteresowana prawami kobiet i teatrem zaangażowanym społecznie, Monika Mioduszewska Olszewska.

Na drugim fotelu organizatorka wielu spotkań poświęconych marketingowi w internecie i polskim startupom, inicjująca od dawna kolejne Plockampy czy też Czartek Social Media, właścicielka agencji interaktywnej WebTango.pl, zainteresowana neuropsychologią, nowymi technologiami, która w wolnych chwilach lubi biegać, Małgorzata Gontarek.

A teraz te dwie kobiety proponują, aby płocczanki usiadły do rozmowy i podzieliły się swoimi przemyśleniami w ramach szerszego forum, w strefie dla kobiet, co im się podoba, a może wręcz przeciwnie, czego nie aprobują w swoim otoczeniu. Po prostu czas na pogaduszki przy kawie i książkach w kobiecym gronie w ramach Open Coffee. - O sztuce, filozofii, nowych technologiach, psychologii, społeczeństwie, mediach, książkach – o wszystkim, co nas interesuje, intryguje, denerwuje, zachwyca. O religii i polityce też możemy porozmawiać, ale bez agitacji i wrogości – podkreślają organizatorki. - Tematem pierwszego spotkania będzie postprawda, znana również jako tzw. fake newsy. Redaktorzy Oxford Dictionaries uznali postprawdę (post-truth) słowem roku 2016. Postprawda, to w ich rozumieniu polityka, która opiera się na graniu na emocjach, w której nie ma miejsca na fakty i rzeczowe argumenty. Co to jest prawda i gdzie jej dziś szukać? Czym różni się postprawda od kłamstwa? - o tym wszystkim zamierzają podyskutować już 20 kwietnia o godz. 19.00 na pierwszym spotkaniu. Warto jednak przyjść wcześniej, aby zająć sobie miejsce.

Rozmowy będą prowadzić raz w miesiącu w księgarnio-kawiarni Czerwony Atrament. Płaci się tylko za kawę, wstęp na spotkanie jest bezpłatny.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE