Reklama

Reklama

Już od czwartku zarząd PKN ORLEN powiększy się o dwie osoby

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PKN ORLEN

Już od czwartku zarząd PKN ORLEN powiększy się o dwie osoby - Zdjęcie główne

foto PKN ORLEN

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rada Nadzorcza PKN ORLEN powołała do składu zarządu od 3 listopada br. Iwonę Waksmundzką-Olejniczak i Roberta Perkowskiego. Zarząd płockiej spółki będzie więc liczył 11 osób.

Reklama

Iwona Waksmundzka–Olejniczak z Orlenem związana jest od lutego 2018 r., gdzie najpierw jako dyrektor Biura Relacji Inwestorskich, a od lutego 2019 r. jako dyrektor wykonawczy ds. strategii i relacji inwestorskich była odpowiedzialna m.in. za opracowanie i realizację strategii: firmy, dekarbonizacji i wodorowej oraz nadzór nad realizacją projektów strategicznych w całej grupie kapitałowej. 

Od 16 lipca 2021 r. do 8 kwietnia 2022 r. pełniła funkcję prezesa Energi, spółki należącej do Grupy Orlen. W kwietniu br. została także prezesem PGNiG. Wcześniej pracowała w BOŚ, Plus Banku, Invest Banku, ComputerLand i Banku Współpracy Europejskiej.

Waksmundzka jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (Zarządzanie i Marketing) oraz Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie (Finanse i Bankowość). 

Robert Perkowski to menedżer, samorządowiec i doktor nauk ekonomicznych. Jest autorem kilkunastu artykułów naukowych poruszających tematykę wirtualizacji przedsiębiorstw. 

Od marca 2019 r. wiceprezes ds. operacyjnych PGNiG, w latach 2006-2018 piastował urząd burmistrza Ząbek, a od 2017 r. zajmował stanowisko Prezesa Związku Samorządowców Polskich. Wcześniej, od 2002 r., pracował w Resorcie Sprawiedliwości, gdzie odpowiadał za plany finansowe w zakresie płac Służby Więziennej. 

W zarządzie Orlenu są już:

Daniel Obajtek - Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny

Józef Węgrecki - Członek Zarządu ds. Operacyjnych

Piotr Sabat - Członek Zarządu ds. Rozwoju

Patrycja Klarecka - Członek Zarządu ds. Sprzedaży Detalicznej

Michał Róg - Członek Zarządu ds. Handlu Hurtowego i Międzynarodowego

Armen Konrad Artwich - Członek Zarządu ds. Korporacyjnych

Jan Szewczak - Członek Zarządu ds. Finansowych

Adam Burak - Członek Zarządu ds. Komunikacji i Marketingu

Krzysztof Nowicki - Członek Zarządu ds. Produkcji i Optymalizacji

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy