Reklama

Jutro Boże Ciało. O której procesje?

Opublikowano:
Autor:

Jutro Boże Ciało. O której procesje? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Centralne uroczystości Bożego Ciała rozpoczną się mszą św. o 11.00 w płockiej katedrze. Podajemy też godziny rozpoczęcia kilku innych procesji, które przejdą w czwartek ulicami Płocka. Przypominamy, że jutro dzień ustawowo wolno od pracy i wszystkie sklepy będą zamknięte, warto więc zrobić zakupy na dwa dni.

Centralne uroczystości  Bożego Ciała rozpoczną się mszą św. o 11.00 w płockiej katedrze. Podajemy też godziny rozpoczęcia kilku innych procesji, które przejdą w czwartek ulicami Płocka. Przypominamy, że jutro dzień ustawowo wolno od pracy i wszystkie sklepy będą zamknięte, warto więc zrobić zakupy na dwa dni. 

Jak zapowiada rzeczniczka płockiej Kurii. Elżbieta Grzybowska, tegoroczna procesja Bożego Ciała wyruszy po mszy koncelebrowanej przez biskupa Piotra Liberę i biskupa Mirosława Milewskiego i tradycyjnie przejdzie od katedry, przez pl.  Narutowicza, Kościuszki, pl. Obrońców Warszawy, Kolegialną, Kwiatka i Nowowiejskiego do kościoła św. Jana Chrzciciela. Ołtarze znajdą się na terenie parafii: św. Maksymiliana Kolbego (Górki), katedralnej, św. Bartłomieja i św. Jana Chrzciciela. Przy tym ostatnim biskup płocki Piotr Libera wygłosi kazanie. W tych godzinach na starówce można spodziewać się utrdnień w ruchu. Po zakończeniu procesji w kościele św. Jana zostanie odprawiona jeszcze jedna msza.

Centralną procesję organizują cztery staromiejskie parafie: katedralna, farna, parafia na Górkach i św. Jana Chrzciciela. Poza głównymi uroczystościami procesje eucharystyczne przejdą ulicami płockich osiedli. Podajemy godziny rozpoczęcia kilku z nich:

Parafia pw. Ducha Świętego ul. Asnyka 2
Ok. godz.10:00 rozpocznie się procesja eucharystyczna, która przejdzie ulicami : Norwida do Ronda Grabskich, Dobrzyńską, Mościckiego, Miodową, Gałczyńskiego, Słowackiego, Asnyka.

Parafia  św. Benedykta ul. Dobrzykowska 2 (Radziwie)
Procesja Bożego Ciała rozpocznie się o godz. 11.00 i przejdzie następujących ulicach w Płocku: Kościelna, Kolejowa, Popłacińska, Stoczniowa, Zielona Cicha i Kościelna.

Parafia p.w. Matki Bożej Fatimskiej ul. Gierzyńskiego 29 (Międzytorze)
Po Mszy Świętej o godz. 12:00 (ok. 12.50) wyruszy procesja do czterech ołtarzy tradycyjnie przy ul. Piaska, Gierzyńskiego, Piaska i powrót do kaplicy.

Parafia św. Jakuba Apostoła ul. Wyszogrodzka 166 (Imielnica)
Procesja Bożego Ciała przejdzie po mszy o 12.00 (ok. 12.50) po następujących ulicach w Płocku: Wyszogrodzka – od kościoła - Harcerska - Wiosenna - Majowa - Kasztanowa - Harcerska - Wyszogrodzka (powrót do kościoła).

Parafia św. Krzyża (Podolszyce Północ)
godz. 11.00 – Msza św. a następnie procesja eucharystyczna ulicami osiedla: Ofiar Katynia, Obrońców Helu, Sucharskiego, Baczyńskiego i Hubalczyków.

Parafia św. Józefa (Cholerka)
- godz. 11.00 - Msza św., po której wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.

Parafia św. Stanisława Kostki (Stanisławówka)
-  godz. 10.30. - Msza św. pod przewodnictwem biskupa Romana Marcinkowskiego, po niej procesja Bożego Ciała przejdzie ulicą Kilińskiego, 3 Maja, Piękną, Al. Jachowicza.

Parafia św. Jadwigi Królowej 
- o godz. 11.00 - Msza św., po niej przejdzie procesja eucharystyczna ulicami: Kossobudzkiego-Rembielińskiego-Gawareckiego-Pasaż Roguckiego.

Zdjęcia z ubiegłorocznej procesji Bożego Ciała w naszej galerii

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE