Reklama

Jeszcze piękniejsza i niebawem dostępna dla płocczan

Opublikowano:
Autor:

Jeszcze piękniejsza i niebawem dostępna dla płocczan - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wciąż stoją rusztowania, ale to się wkrótce zmieni. Zakończyły się prace konserwatorskie. Kaplica Królewska w płockiej katedrze będzie ponownie dostępna do zwiedzania.

Wciąż stoją rusztowania, ale to się wkrótce zmieni. Zakończyły się prace konserwatorskie. Kaplica Królewska w płockiej katedrze będzie ponownie dostępna do zwiedzania. 

Jak dowiedzieliśmy się od proboszcza parafii katedralnej, ks. Stefana Cegłowskiego, już niedługo będzie można zobaczyć efekty bardzo misternej, długotrwałej i zarazem kosztownej pracy związanej z remontem Kaplicy Królewskiej. Ale było warto.

[ZT]15280[/ZT]

Wstępnie planuje się udostępnienie Kaplicy Królewskiej zwiedzającym od niedzielnej Mszy św. 3 grudnia. Plan jest taki, aby Kaplicę można było obejrzeć już w tym samym czasie, kiedy zostaną ustawione Ogrody Światła na Wzgórzu Tumskim, by zachęcić jeszcze mocniej do wizyty w centrum miasta. Wejścia mają odbywać się w małych grupach. Nie zmieści się tam więcej niż 20-25 osób. Z początku jeszcze może nie zostać włączony program dla zwiedzających, dzięki któremu znany aktor Wiktor Zborowski opowie o historii tego miejsca skrywającego szczątki dawnych władców. Przypomnijmy, że prace remontowe ruszyły w czerwcu 2016 roku. Polichromie, posadzka, sarkofag w północnej wieży świątyni, niemal wszystko wymagało odświeżenia. Może z daleka, w przyciemnionym świetle nie było tak widać wszystkich mankamentów, wystarczyło jednak podejść bliżej, aby się o tym przekonać. 

A zatem jeśli jeszcze nie byliście, to koniecznie odwiedźcie miejsce pochówku Piastów. A jeśli już byliście, to z pewnością nie widzieliście Kaplicy Królewskiej w nowej odsłonie, w czym duża zasługa przedsiębiorstwa PERN, jako głównego darczyńcy, i hojności parafian. 

Tak było kilka miesięcy temu, zobaczcie zdjęcia: Kaplica Królewska zachwyca

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE