Reklama

Jest przetarg na sprzęt ratujący życie

Opublikowano:
Autor:

Jest przetarg na sprzęt ratujący życie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto ma w planach zakup czterech defibrylatorów AED. Jest to realizacja projektu: AED i Ty - to reakcja społeczeństwa ratuje życie, który został zgłoszony w ramach VI Budżetu Obywatelskiego. Gdzie urządzenia zostaną umieszczone?

Miasto ma w planach zakup czterech defibrylatorów AED. Jest to realizacja projektu: AED i Ty - to reakcja społeczeństwa ratuje życie, który został zgłoszony w ramach VI Budżetu Obywatelskiego. Gdzie urządzenia zostaną umieszczone?

Defibrylatory, które planuje zakupić miasto to półautomatyczne urządzenia przeznaczone do użytku publicznego, wyposażone w elektrody z czujnikiem siły nacisku, który analizuje rytm pracy serca pacjenta i w razie potrzeby udziela wstrząsu defibrylacyjnego. 

Urządzenie to może użyć każda osoba podejmująca się udzielania pomocy osobie z nagłym zatrzymaniem krążenia. Od chwili uruchomienia aparat informuje o wszystkich podstawowych czynnościach, które należy wykonać przy poszkodowanym. Urządzenie przeznaczone jest do defibrylacji zarówno pacjentów dorosłych jak i dzieci, a defibrylator sam rozpoznaje rodzaj podłączonych elektrod (dla dorosłych lub pediatrycznych) i automatycznie dostosowuje poziom energii defibrylacji do wieku pacjenta.

Urządzenia znajdą się w:

  • Zespole Szkół nr 2 w Płocku, ul. F. Chopina 62 – 1 sztuka AED
  • Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym nr 2 w Płocku, ul. Lasockiego 14 – 1 sztuka AED
  • Straży Miejskiej w Płocku , ul. Otolińska 10 – 1 sztuka AED
  • Rzymskokatolickiej Parafii im. św. Stanisława Kostki w Płocku, al. Jachowicza 4 – 1 sztuka AED


Pracownicy placówek wezmą ponadto udział w szkoleniach z zakresu BHP z użyciem defibrylatora AED w praktyce. Każde szkolenie będzie trwało minimum 3h i składało się z części edukacyjnej oraz praktycznej. 

Urządzenia pojawią się jeszcze w tym roku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE