Reklama

Jest problem z zagospodarowaniem boiska przy ul. Hermana

Opublikowano:
Autor:

Jest problem z zagospodarowaniem boiska przy ul. Hermana - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Okazuje się, że dobre chęci nie zawsze wystarczą do realizacji celu. W ostatnim czasie przekonuje się o tym płocki ratusz.

Okazuje się, że dobre chęci nie zawsze wystarczą do realizacji celu. W ostatnim czasie przekonuje się o tym płocki ratusz.

Miasto miało plany związane z zagospodarowaniem „kultowego” osiedlowego boiska na miejsce rekreacji. Mimo wspomnień, które pozostały wielu płocczanom w związku z tym miejscem, teren ten jest obecnie mało reprezentacyjny. Postanowiono więc, że powstaną tam ścieżki i alejki parkowe. Wśród atrakcji umilających wypoczynek zaplanowano tzw. „fontannę suchą” (tzn. bez lustra wody) oraz plac zabaw, na którym mają się znaleźć urządzenia typu trampolina, kółko i krzyżyk, piramida linowa Hati, królik i megafon. Miałby też powstać dodatkowy parking z piętnastoma miejscami postojowymi. Na terenie obecnego boiska przewidziano małą architekturę m.in. drewniane leżaki ogrodowe i ławki oraz nasadzenia nowej zieleni. Miejsce ma być monitorowane.

Tymczasem ratusz musiał ogłosić już trzeci przetarg na realizację inwestycji. Do pierwszego zgłosił się tylko jeden zainteresowany wykonawca. Była to firma remontowo-budowlana „Lipowski” – s.j. z naszego miasta. Płocczanie wycenili swoją pracę na blisko 1,6 mln zł. Urząd miasta przeznaczył na inwestycję ponad dwukrotnie mniej pieniędzy, bo oszacował wartość zadania na 792 tys. zł. Postępowanie unieważniono i w lutym ogłoszono kolejne. Tym razem nikt nie był zainteresowany budową miejsca rekreacji.

Powodem takich sytuacji może być fakt, że obecnie rynek budowlany sprzyja zdecydowanie firmom. W związku z tym wzrosły także ich oczekiwania finansowe.  

Przed weekendem został ogłoszony trzeci już przetarg na zagospodarowanie terenu boiska. Oferty można składać do 9 kwietnia. Jeżeli uda się wybrać wykonawcę, to będzie musiał zakończyć budowę parku do 17 września, a całą inwestycję, włącznie z pielęgnacją zieleni do 30 października.

Problem ma urząd miasta także ze znalezieniem wykonawcy na wodny plac zabaw w Parku Północnym na Podolszycach. W tym przypadku również ogłoszono już trzeci przetarg. Do dwóch poprzednich nie zgłosiła się żadna firma.

- Obecnie na rynku jest ogromne obłożenie inwestycjami, a nasza jest na tyle niewielka, że doświadczonym w podobnych przedsięwzięciach firmom, nie opłaca się za bardzo sprowadzać z daleka swoich pracowników – tłumaczył nam Andrzej Niedbała, dyrektor wydziału remontów i inwestycji w UMP.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE