Reklama

Jest nowa firma w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Jest nowa firma w Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś uroczyście otwarto płocką siedzibę firmy Centrostal-Wrocław S.A, która zajmuje się m.in. wyrobem i handlem wyrobami stalowymi.

Dziś uroczyście otwarto płocką siedzibę firmy Centrostal-Wrocław S.A, która zajmuje się m.in. wyrobem i handlem wyrobami stalowymi. 

To dziesiąta placówka firmy, która główną siedzibę ma we Wrocławiu. Płocka siedziba powstała na terenie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Centrostal zajmuje się handlem stalą, produkcją prefabrykatów i innymi usługami. 

- Rozpoczął się kolejny etap w historii naszej spółki - mówił Tomasz Podlawski, prezes Centrostal-Wrocław. - Płocki oddział jest najbardziej oddalony od Wrocławia. Można powiedzieć, że jesteśmy największym dystrybutorem stali w południowo-zachodniej Polski. W tych rejonach Polski do tej pory tak aktywni do tej pory nie byliśmy, choć przez ostatnie 7 lat staliśmy się firmą o zasięgu ogólnopolskim. 

Prezes dziękował władzom miasta i PPP-T za przychylność i sprzyjające warunki do inwestycji. Płockie centrum ma zaspokoić potrzeby rynku lokalnego, ale też innych części kraju. 

- Gratuluję bardzo szybko zrealizowanej inwestycji. Mam nadzieję, że to będzie strzał w 10 - mówił prezydent Andrzej Nowakowski. - Dla mnie, jako prezydenta, bardzo istotne są nowe miejsca pracy i podatki, jakie firma będzie odprowadzać do budżetu miasta. 

A tych na razie powstanie 12, choć prezes jest optymistą i liczy na powiększenie załogi w przyszłości. Płocka placówka ma powierzchnię 1200 metrów kwadratowych i będzie zajmować się głównie sprzedażą i dystrybucją wyrobów hutniczych, usługami związanymi z obróbką stali i sprzedażą prefabrykatów zbrojeniowych. Docelowo mają tu być umieszczone maszyny, które będą wytwarzać prefabrykaty. 

Jak tłumaczył prezes, o ulokowaniu kolejnej siedziby spółki zadecydowała dobra współpraca z władzami lokalnymi, ale też i dobra komunikacja z centralą we Wrocławiu. Jak ujawnił prezes, Płock był pierwszym i głównym kandydatem, ale zastanawiano się też nad ulokowaniem inwestycji np. Toruniu. 

- Miasto Płock jest otwarte na inwestorów - dodaje prezydent. - Jeśli ktoś rozważa zainwestowanie tutaj robimy wszystko, żeby tego inwestora przyciągnąć. To nowe miejsca pracy i szansa dla płocczan. 

Prezydent zapewnia jednak, że inwestor nie otrzymał żadnych dodatkowych ulg i zwolnień z podatków. 

- Staramy się, żeby klient który do nas dociera został obsłużony w taki sposób, żeby nie dostrzegał potencjalnych problemów - tłumaczył Zbigniew Bednarski, prezes PPPT. - Mamy dedykowaną osobę, która prowadzi inwestora za rękę. Pomaga w sprawach urzędowych, bo np. taka firma z Wrocławia nie zna realiów i urzędników. Inne atuty to niewątpliwie bliskość zakładów petrochemicznych. Dla wielu firm to duży klient. Dla Centrostalu ważna była też bliskość Warszawy, czyli rynku na którym jeszcze nie byli. Różne firmy dostrzegają różne zalety Płocka. 

Na terenie objętym zasięgiem Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego wolnych jest jeszcze ok. 60 hektarów. Większość terenów należy do PKN Orlen. Do PPPT należy ok. 7 hektarów, ale nie jest to jedna działka. Jak na razie na terenie parku działa ponad 20 podmiotów produkcyjnych i ok. 30 firm, które wynajmują powierzchnię biurową. 

- Ta liczba stale się zmienia. Szczególnie cieszymy się z firm produkcyjnych, bo są trwałym zasobem dla miasta. Jeśli ktoś decyduje się na produkcje, raczej nie przenosi jej gdzie indziej - zakończył Bednarski.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE