Reklama

Jedź ze mną, oceń mnie! Komunikacja testuje elektryczny autobus

Opublikowano:
Autor:

Jedź ze mną, oceń mnie! Komunikacja testuje elektryczny autobus - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez dwa tygodnie Komunikacja Miejska zamierza testować nowy elektryczny autobus, aby sprawdzić jego wady i zalety.

Przez dwa tygodnie Komunikacja Miejska zamierza testować nowy elektryczny autobus, aby sprawdzić jego wady i zalety.

Ma 12 metrów długości, zabiera na pokład 81 pasażerów. Komunikacja Miejska testuje kolejny elektryczny autobus. Jego największą zaletą jest to, że jest ekologiczny. Na jednym ładowaniu może przejechać 150 km. Od piątku pasażerowie zaczną nim podróżować na trasach linii nr 14, 19 i 22. Testy potrwają do 13 stycznia 2017 roku.

– Autobus wyposażony jest w silnik elektryczny o mocy 170 kWa. Na jednym ładowaniu może przejechać 150 km. Ładuje się około pięciu godzin – opowiada Robert Pawłowski dyrektor do spraw technicznych w miejskiej spółce.

Do tej pory Komunikacja Miejska testowała autobusy takich firm, jak Volvo, Man, Solaris, ten jest czwarty, tym razem to Ursus CS 12 LFE. - Porównujemy wyniki badań, aby wybrać najbardziej korzystny – dodaje Pawłowski.

Dziś trudno powiedzieć, czy Ursus CS 12 LFE będzie ostatnim, jaki przejdzie w Płocku testy. Komunikacja ma zamiar w przyszłym roku zakupić minimum 25 nowych autobusów. – A jeśli pozwolą na to środki, wówczas może uda się kupić nawet więcej, 40 nowych pojazdów – zapewnia Pawłowski.

Testowany autobus to koszt około 2 mln zł. Jego zakup zwróci się dopiero po 8 latach. Do spółki można przysyłać opinie na temat autobusu na adres: [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE