Reklama

Jedna z największych imprez biegowych w Polsce. Będzie rekord?

Opublikowano:
Autor:

Jedna z największych imprez biegowych w Polsce. Będzie rekord? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę kolejna edycja ORLEN Warsaw Marathonu, największej imprezy biegowej w Polsce. Oprócz królewskiego dystansu 42,195 km przewidziany jest też krótszy bieg na 10 km.

W niedzielę kolejna edycja ORLEN Warsaw Marathonu, największej imprezy biegowej w Polsce. Oprócz królewskiego dystansu 42,195 km przewidziany jest też krótszy bieg na 10 km. 

Już po raz siódmy w kwietniu odbywa się jedna z największych imprez biegowych w Polsce.  Poziom sportowy maratonu będzie z pewnością bardzo wysoki-na starcie znajdzie się choćby triumfator poprzedniej edycji, Kenijczyk Ezekiel Kemboi Omullo, ale też Marcin Chabowski, multimedalista mistrzostw Polski z "życiówką" 2:10:27 czy Adam Nowicki, wicemistrz Polski w półmaratonie w 2014 roku.  

- Chcemy, żeby ORLEN Warsaw Marathon był wydarzeniem dla każdego, bez względu na to, czy jesteś profesjonalnym zawodnikiem, czy amatorem pokonującym pierwsze kilometry na imprezie sportowej. Doskonałą okazją na sprawdzenie swoich biegowych możliwości jest udział w biegu OSHEE 10 km – mówi Anna Ziobroń, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN. 

W tym roku trasa krótszego biegu została zmieniona. Biegacze wystartują na z PGE Stadionu Narodowego, gdzie umieszczone będzie całe miasteczko biegowe. Mostem Świętokrzyskim przedostaną się na drugi brzeg Wisły i dalej w kierunku Krakowskiego Przedmieścia. Półmetek zaliczą na ul. Konwiktorskiej, a powrót na praską stronę Wybrzeżem Gdańskim i Kościuszkowskim. Meta oczywiście na błoniach Narodowego. 

- W przeciwieństwie do maratonu, bieg OSHEE 10 km potrwa maksymalnie półtorej godziny - zapewnia Jarosław Żórawski, twórca tegorocznych tras Narodowego Święta Biegania. – Wisłostrada będzie cały czas przejezdna. Dodatkową atrakcją będzie 7 i 8 kilometr, które biegną równolegle do trasy królewskiego dystansu. W tym roku liczymy na dobre wyniki i nowe rekordy, zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn – dodaje.


Cała infrastruktura dla biegaczy zlokalizowana jest w Miasteczku Biegaczy na błoniach PGE Narodowego. Większa część biegu odbywa się natomiast na lewym brzegu miasta.

Linia startu znajduje się na Wybrzeżu Szczecińskim. Uczestnicy przebiegają najpierw przez Most Świętokrzyski, żeby znaleźć się na podbiegu na ulicy Tamka. Warto wspomnieć, że trasa ma dużą wartość turystyczną, bo wiedzie przez Krakowskie Przedmieście. To jedno z najbardziej malowniczych miejsc, w jakim można zaplanować bieg! Zabytkowe budynki Uniwersytetu Warszawskiego, Pomnik Kopernika czy Zamek Królewski, to tylko kilka z wartych uwagi obiektów. Dalej trasa biegnie w górę Warszawy ulicą Miodową i Bonifraterską, aż do wysokości Muranowa, gdzie znajduje się również punkt nawadniania. Skorzystają z niego biegacze na 10 km, a później maratończycy, dla których będzie to już 36 kilometr. Na Sanguszki znajduje się zbieg, następnie wzdłuż Wisłostrady bieg zakręca z powrotem na PGE Narodowy, gdzie każdy na mecie otrzyma pamiątkowy medal. 

W 2018 roku bieg ukończyło 4445 biegaczy. Czy tym razem padnie rekord?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE