Reklama

Jedna z najważniejszych ulic zostanie przebudowana

Opublikowano:
Autor:

Jedna z najważniejszych ulic zostanie przebudowana - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lada dzień Miejski Zarząd Dróg powinien rozstrzygnąć przetarg, w którym wybrany zostanie wykonawca remontu i przebudowy ulicy Bielskiej. Przy jednym ze skrzyżowań głównej arterii miejskiej powstanie rondo.

Lada dzień Miejski Zarząd Dróg powinien rozstrzygnąć przetarg, w którym wybrany zostanie wykonawca remontu i przebudowy ulicy Bielskiej. Przy jednym ze skrzyżowań głównej arterii miejskiej powstanie rondo.

Już od jakiegoś czasu kierowcy doświadczają utrudnień związanych z budową kolejnego etapu obwodnicy Płocka. W tym roku wszystkie prace powinny się jednak zakończyć, a jedną z kluczowych inwestycji jest ulica Bielska. Miejski Zarząd Dróg kilka tygodni temu ogłosił przetarg, a teraz otworzył koperty z ofertami. Nie oznacza to jednak jeszcze rozstrzygnięcia przetargu - na to pewnie będzie trzeba poczekać jeszcze kilka dni. 

Miejski Zarząd Dróg na ten cel mógł przeznaczyć 8,7 mln złotych. Część wkładu pochodzi z subwencji ogólnej. Za tę kwotę wyremontowany i przebudowany zostanie fragment ul. Bielskiej od skrzyżowania z ul Targową do okolic cmentarza komunalnego. 

- Zadanie jest podzielone na dwie części: remont i rozbudowę - tłumaczy Tomasz Żulewski, dyrektor MZD. - Rozbudowa będzie polegała na połączeniu ulicy Bielskiej z powstającą obwodnicą. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ulicą Targową do ronda, które powstanie przy skrzyżowaniu z ul. Wiadukt. 

Cześć remontowa obejmie z kolei dalszą część ulicy do okolic pętli autobusowej. Przy skrzyżowaniu z ul. Sierpecką powstanie nowa sygnalizacja świetlna, zaplanowana jest też budowa parkingów i wymiana oświetlenia ulicznego. 

- W specyfikacji zamówienia wpisaliśmy termin oddania inwestycji równoległy z obwodnicą, czyli 30 listopada 2017 roku - mówi Żulewski. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE