Reklama

Jakie urządzenie znajdzie się na nowym parkingu w centrum miasta i dlaczego zostawiono stary komin?

Opublikowano:
Autor:

Jakie urządzenie znajdzie się na nowym parkingu w centrum miasta i dlaczego zostawiono stary komin? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyły się prace związane z realizacją nowego parkingu między ul. Tumską a Kaczmarskiego odbywające się także przy współpracy z PSS Zgoda. - Ta inwestycja to z jedne strony przejaw rewitalizacji przestrzeni śródmiejskiej – mówił we wtorek prezydent miasta Płocka. - W efekcie, zamiast zdegradowanej przestrzeni, mamy taką, która na pewno będzie służyła ul. Tumskiej jako pewne zaplecze dla mieszkańców i przedsiębiorców.

Zakończyły się prace związane z realizacją nowego parkingu między ul. Tumską a Kaczmarskiego odbywające się także przy współpracy z PSS Zgoda. – Ta inwestycja to z jedne strony przejaw rewitalizacji przestrzeni śródmiejskiej – mówił we wtorek prezydent miasta Płocka. – W efekcie, zamiast zdegradowanej przestrzeni, mamy taką, która na pewno będzie służyła ul. Tumskiej jako pewne zaplecze dla mieszkańców i przedsiębiorców.

Do dyspozycji jest niemal sto miejsc parkingowych (95, w tym 6 dla osób niepełnosprawnych). Parkingiem będzie zarządzała miejska spółka – Agencja Rewitalizacji Starówki. Koszt inwestycji to ok. 1,2 mln zł.

[ZT]20778[/ZT]

Wiceprezydent Jacek Terebus zjawił się z nowym urządzeniem.

– To trochę efekt pracy młodych programistów. Podczas hackathonu grupa młodych ludzi zaprojektowała specjalny czujnik do wykrywania samochodu na miejscu postojowym. Prawdopodobnie na tym parkingu uruchomimy w najbliższym czasie nowoczesny system, który umożliwi za pośrednictwem aplikacji sprawdzenie, czy na tym parkingu są jeszcze wolne miejsca dla samochodów. Jeśli ten system się sprawdzi, a nam uda się pozyskać fundusze zewnętrzne, a na tego typu działania jest to możliwe, chcielibyśmy w przyszłości wyposażyć w te czujniki strefy parkowania czy część miejsc postojowych w mieście.

Przypomnijmy, że do końca marca 2019 r. na tym parkingu obowiązuje promocyjna opłata wynoszącą jedną złotówkę za godzinę.

[ZT]20994[/ZT]

– Parking jest tylko małą kropelką w morzu potrzeb rewitalizacyjnych w Płocku – twierdził prezes spółki ARS, Jacek Koziński. – Parking będzie zapleczem dla przedsiębiorców i mieszkańców miasta. To tylko jeden z projektów przy współpracy z PSS Zgoda. Są kolejne, o których rozmawiamy. Zapraszamy do współpracy wszystkich właścicieli, czy to prywatnych, czy instytucjonalnych, dysponujących terenami, z którymi nie do końca wiedzą, co zrobić. Współpraca możliwa jest z każdym, kto się do nas zgodzi, będzie miał pomysł. Przypomnę, że projekt dotyczący parkingu jest tak naprawdę trójstronny – między miastem, spółką a partnerem prywatnym. Trwa również remont kamienic przy ul Sienkiewicza. W środę, 12 grudnia uruchomimy przetarg na realizację Królewieckiej 18.

[ZT]20060[/ZT]

Zdaniem prezesa PSS Zgoda, Krzysztofa Chojnackiego parking ułatwi dostęp do ul. Tumskiej.

– A zależy nam bardzo mocno na ożywieniu tej części miasta. Nie do końca byliśmy usatysfakcjonowani, jeśli chodzi o ilość osób, które tu przebywają. 

W planie jest remont elewacji sklepu PSS od strony parkingu. – Przymierzamy się do tego, aby stworzyć możliwość bezpośredniego wejścia z parkingu do sklepu – dopowiadał po konferencji. Pozostanie również dotychczasowe przejście. Jeśli chodzi o remont elewacji od Tumskiej, to siłą rzeczy musimy mieć takie działanie w planie. Na pewno, w pewnym przedziale czasowym, zrobimy jakieś odświeżenie. Liczymy na to, że ta inwestycja spowoduje na pływ ludzi do centrum miasta, co przełoży się na skuteczność działalności gospodarczej okolicznych restauracji, barów i sklepów. Teraz narzekamy, że miejsce jest mało żywotne. A czy niedziele niehandlowe dołożyły się do tego? W przypadku obrotów wszystko wygląda stabilnie. Z grubsza te niedziele na tym nie zaważyły.

To, co zaciekawiło niektórych, to pozostawienia wysokiego komina. Jacek Koziński przyznał, że to celowe działanie, a nie żadna pomyłka. – W ten sposób chcieliśmy nawiązać do historii tego terenu. Strefa Marguliesa, jak nazwaliśmy parking, powstała w miejscu, gdzie dawniej mieściły się zakłady metalurgiczne. To taka pamiątka. Wyposażymy ją w tablice przypominającą dlaczego ten komin tutaj stoi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE