Reklama

Jakie ubezpieczenie smartfona jest najlepsze?

Opublikowano:
Autor:

Jakie ubezpieczenie smartfona jest najlepsze? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rynek ubezpieczeń dla smartfonów jest coraz bardziej rozbudowany, co sprawia, że wielu użytkowników nowoczesnych telefonów wpada w konsternację. Niewiele osób wie, jaka polisa dla smartfona jest najkorzystniejsza. Jak ją znaleźć?

Rynek ubezpieczeń dla smartfonów jest coraz bardziej rozbudowany, co sprawia, że wielu użytkowników nowoczesnych telefonów wpada w konsternację. Niewiele osób wie, jaka polisa dla smartfona jest najkorzystniejsza. Jak ją znaleźć?

Podstawowe zasady wyboru ubezpieczenia smartfona

Aby znaleźć korzystne ubezpieczenie telefonu komórkowego, powinno się przyjrzeć dokładnie trzem istotnym kryteriom: zakresowi ochrony ubezpieczeniowej, sumie ubezpieczenia oraz liście wyłączeń odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego. Są to parametry, które określają, kiedy i w jakim zakresie obowiązuje polisa, i co za tym idzie – kiedy i w jakiej wysokości jest wypłacane odszkodowanie. Z tego powodu tak ważne jest dokładne sprawdzenie wskazanych aspektów. Wszystkich informacji związanych z nimi powinien udzielić pracownik towarzystwa ubezpieczeniowego. Ponadto znajdują się one w OWU, czyli w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

W przypadku polisy dla smartfona warto zadbać, by obejmowała zakresem ochrony ubezpieczeniowej nie tylko uszkodzenia mechaniczne, ale również zalanie urządzenia wodą lub napojem oraz zużycie się baterii. Dzięki temu zyska się pieniądze na naprawę usterki niemalże w każdej sytuacji. Suma ubezpieczenia powinna być natomiast na tyle wysoka, by umożliwić zakup nowego telefonu tej samej klasy, jeżeli naprawa sprzętu okaże się niemożliwa bądź nieopłacalna. Warto zaznaczyć, że zawyżanie sumy ubezpieczenia nie przynosi pozytywnych efektów – ubezpieczyciel wypłaca bowiem maksymalne odszkodowanie odpowiadające wartości początkowej urządzenia. Ponadto zawyżenie sumy ubezpieczenia skutkuje znacznym podniesieniem składki na polisę.

Jeżeli chodzi o listę wyłączeń odpowiedzialności towarzystwa ubezpieczeniowego, powinno się jej przyjrzeć w celu sprawdzenia, jakie sytuacje powodują, że ubezpieczyciel nie ma obowiązku wypłaty świadczenia. Przykładowo, może się zdarzyć, że ubezpieczenie chroni przed kosztami uszkodzeń mechanicznych, jednak odszkodowania nie otrzymają osoby, których smartfony zostały zniszczone przez członków najbliższej rodziny. W takim przypadku zniszczenie smartfona przez dziecko ubezpieczonego nie stanowi podstawy do wypłaty świadczenia.

Sprawdź polisy za granicą

Powinno się pamiętać, że polisy dla smartfonów są oferowane również poza granicami Polski. Jednym z ciekawszych ubezpieczeń zagranicznych jest Mobile Phone Insurance w Wielkiej Brytanii. Mogą z niego skorzystać także Polacy, co sprawia, że warto się mu przyjrzeć.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE