Reklama

Jaką elewację warto wybrać, wykańczając dom w 2018 roku?

Opublikowano:
Autor:

Jaką elewację warto wybrać, wykańczając dom w 2018 roku? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatnich latach na sile przybiera tendencja do wykańczania elewacji zgodnie z nutą nowoczesności. Nic nie wskazuje, aby trend ten miał się zdeaktualizować. To jednak nie jedyny nurt, zgodnie z którym można podążać. Zobaczcie, w jaki sposób warto wykończyć swój dom, aby prezentował się stylowo i elegancko.

W ostatnich latach na sile przybiera tendencja do wykańczania elewacji zgodnie z nutą nowoczesności. Nic nie wskazuje, aby trend ten miał się zdeaktualizować. To jednak nie jedyny nurt, zgodnie z którym można podążać. Zobaczcie, w jaki sposób warto wykończyć swój dom, aby prezentował się stylowo i elegancko.

Elewacja w stylu nowoczesnym - elementy ze stali, szkła i drewna

Fasada świeżo wybudowanego domu w 2018 roku będzie coraz częściej podążać zgodnie z duchem nowoczesności i minimalizmu. Na elewacji próżno będzie szukać ozdób. W projektowaniu i realizacji fasady dominować będzie pogląd głoszący, że mniej znaczy więcej. Coraz częściej pojawiają się zupełnie płaskie dachu lub też dachu o konstrukcji dwuspadowej charakteryzujące się niewielkim stopniem nachylenia. Balkony w takich nowoczesnych domach są wykonane ze stali i szkła. Elewację cechują liczne przeszklenia. Bardzo często okna sięgają aż do podłogi. Dużym powodzeniem cieszą się również okna ustawione w poziomie, otwierające domownikom widok na horyzont i to, co dzieje się za szybą. Inwestorzy w 2018 roku nie obawiają się wpuszczać do domu większej ilości naturalnego światła i tworzyć dziedzińców z ogrodem.

W nowoczesnych elewacjach, obok szalenie modnego betonu architektonicznego, pojawia się modny kamień naturalny, ale też elementy wykonane z impregnowanego drewna. Tak skomponowaną całość dobrze dopełnia m.in. zadaszenie z poliwęglanu takie jak na metal-gum.com/zadaszenia-z-poliweglanu.

Elewacja w tradycyjnym stylu

Na drugim biegunie estetyki znajduje się elewacja w stylu tradycyjnym. Nie wiąże się ona jednak z elewacją – bardzo często spotykaną w polskim krajobrazie – pastelowych domków o chropowatych ścianach. Architekci stawiają tu bardziej na elegancką i ponadczasową cegłę. W ostatnich latach klinkier znowu cieszy się bardzo dużym powodzeniem, głównie ze względu na estetyczny wygląd, dobre parametry użytkowe i uniwersalność. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo kolorów cegieł, nie tylko tych w kolorze pomarańczowym i czerwonym, lecz również beżowym, szarym czy antracytowym. Do tak dobranej elewacji bardzo wdzięcznie prezentują się parapety wykonane z zaimpregnowanego drewna.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE