Reklama

Jak zwiększyć zdolność kredytową?

Opublikowano:
Autor:

Jak zwiększyć zdolność kredytową? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Młodzi mieszkańcy Płocka oraz innych dużych miast Polski, w których ceny nieruchomości są bardzo wysokie, stają przed koniecznością wyboru kredytu hipotecznego. O tym, czy bank zdecyduje się go udzielić decyduje, posiadana przez potencjalnych klientów, zdolność kredytowa.

Jak zwiększyć zdolność kredytową podczas starania się o kredyt hipoteczny?

Młodzi mieszkańcy Płocka oraz innych dużych miast Polski, w których ceny nieruchomości są bardzo wysokie, stają przed koniecznością wyboru kredytu hipotecznego. O tym, czy bank zdecyduje się go udzielić decyduje, posiadana przez potencjalnych klientów, zdolność kredytowa.

Przed udaniem się do banku, warto jest ją obliczyć, by wiedzieć, na jakie propozycje można liczyć. W tym celu sprawdzi się . Tego rodzaju narzędzie przeważnie uwzględnia liczbę osób w gospodarstwie domowym, miesięczny dochód i wysokość innych naszych zobowiązań finansowych, obliczając na tej podstawię orientacyjną kwotę kredytu, którą można otrzymać. Niekiedy uwzględniają one również wysokość miesięcznych rat.

Na zdolność kredytową przeciętnego klienta wpływają więc jego przychody, jak również pozostałe zobowiązania, a także wiek kredytobiorcy, liczba osób, które ma na utrzymaniu oraz wysokość wkładu własnego. Okazuje się jednak, że zdolność kredytową można modyfikować. Jak w takim razie ją skutecznie zwiększać?

Przede wszystkim, należy jak najszybciej spłacić bieżące zobowiązania. Wskazana jest także rezygnacja ze wszystkich posiadanych kart i linii kredytowych. W przypadku, gdy nie istnieje możliwość natychmiastowej spłaty innych kredytów, dobrym rozwiązaniem jest wydłużenie terminu spłaty, dzięki czemu zmniejszy się wysokość comiesięcznych rat.

Dodatkowo, korzystne może okazać się wzięcie kredytu z inną osobą posiadającą wysoką zdolność kredytową. Dzisiaj banki bez problemu udzielają kredytów partnerom, którzy nie są małżeństwem. Partycypować w kosztach spłaty mogą również rodzice czy rodzeństwo kredytobiorcy. Najlepiej, jeśli zainteresowany zdecyduje się na skorzystanie z pozostałych produktów banku, na przykład lokaty czy rachunku osobistego, ponieważ swoim klientom tego rodzaju instytucje są najczęściej w stanie przedstawić korzystniejsze oferty.

Ponadto, na zdolność kredytową wpływa także kwota posiadanego wkładu własnego. Im jest ona wyższa, tym lepiej, ponieważ uzyskanie kredytu hipotecznego obejmującego 100 % wartości nieruchomości jest na chwilę obecną niemożliwe (wynika to z obowiązku posiadania wkładu własnego w wysokości minimum 5% w 2014 r., przy czym wartość ta będzie wzrastać, tak, że docelowo w 2017 r. ma wynieść 20%). Kredytobiorcy powinni też zadbać o pozytywną historię w BIK.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE