Reklama

Jak wybrać odpowiedni hotel?

Opublikowano:
Autor:

Jak wybrać odpowiedni hotel? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wybór idealnego hotelu to często najtrudniejszy ze wszystkich elementów wyjazdu. Bez względu na to, czy to wyjazd służbowy, czy wakacyjny, hotel gra kluczową rolę w kwestii jakości pobytu w danym mieście. Wystarczy wyobrazić sobie, jak nieprzyjemny byłby wypoczynek w miejscu, gdzie panuje niemiła atmosfera, nie dba się o higienę, a przez hałas nie można się wyspać. Dlatego właśnie do wyboru noclegu należy podejść możliwie poważnie.

Wybór idealnego hotelu to często najtrudniejszy ze wszystkich elementów wyjazdu. Bez względu na to, czy to wyjazd służbowy, czy wakacyjny, hotel gra kluczową rolę w kwestii jakości pobytu w danym mieście. Wystarczy wyobrazić sobie, jak nieprzyjemny byłby wypoczynek w miejscu, gdzie panuje niemiła atmosfera, nie dba się o higienę, a przez hałas nie można się wyspać. Dlatego właśnie do wyboru noclegu należy podejść możliwie poważnie. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze hotelu?

Na samym początku warto zastanowić się nad charakterem samego wyjazdu. Innego hotelu poszukujemy, gdy chcemy wypocząć i oderwać się od codziennych zmartwień, a innego, gdy chcemy zwiedzić miasto najmniejszym kosztem. Tani hotel tranzytowy jest zwykle miejscem, w którym spędza się niewiele czasu. W ciągu dnia jesteśmy na zewnątrz i wracamy dopiero wieczorem. Wtedy hotel spełnia głównie funkcję noclegu, a my mamy możliwość zaoszczędzenia. Oczywiście w takim hotelu powinien znajdować się także prysznic i ciepła woda. Jeśli potrzebujemy dostępu do internetu, trzeba zorientować się, czy w hotelu uzyskamy dostęp do WiFi.

Hotel, w którym zatrzymujemy się na dłuższy czas i mamy w planach odpoczynek, powinien oferować nieco więcej. Przede wszystkim warto zwracać uwagę na gwiazdkowe oznaczenia hoteli, które świadczą o standardzie. Hotele od trzech do pięciu gwiazdek, powinny być dobrym wyborem. Jeśli interesują nas najlepsze hotele, Szczecin to miasto, w którym znajdziemy brandy takie jak Ibis czy Novotel. Są to marki najwyższej jakości, które oferują wygodny wypoczynek. Ibis to marka międzynarodowa, należąca do AccorHotels, a jej hasłem rozpoznawczym jest "dobre samopoczucie w najlepszej cenie". Z kolei hotele Novotel to głównie obiekty 3 lub 4 gwiazdkowe, odpowiednie zarówno dla osób szukających wypoczynku, jak i podróżujących w celach biznesowych.

Czy hotel jest przyjazny dzieciom? 

W zależności od tego, czy na wyjazd zabieramy najmłodszych członków rodziny, warto zwrócić uwagę na to, czy hotel jest przyjazny dzieciom. Prócz atrakcji takich jak sala przeznaczona dla rodziców z dziećmi, czy ewentualny basen dla najmłodszych, warto sprawdzić, czy hotel zapewnia bezpieczeństwo. Może się zdarzyć, że konieczne będzie nagłe skorzystanie z pomocy lekarza. Hotele powinny mieć w recepcji listę telefonów do aptek i najbliższych placówek medycznych. Personel powinien być również przeszkolony z zakresu udzielenia pierwszej pomocy.

Recenzje i komentarze na forach

Jednym z najważniejszych elementów poszukiwania hotelu jest przegląd opinii. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać odpowiednią frazę np. "hotele Szczecin - opinie" i można przejrzeć opiniotwórcze portale internetowe. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, czy dany hotel faktycznie jest jakościowym miejscem. Wiadome jest, że na oficjalnych stronach hotelu znajdziemy rekomendacje właścicieli. Jednak prawdziwe opinie możemy poznać, posiłkując się recenzjami innych osób. Tutaj również możemy zwrócić uwagę na komentarze rodziców. Jeśli hotel jest przyjazny dzieciom, to warto zwrócić uwagę, jak oceniają go pod tym kątem dorośli, którzy już go odwiedzili.

Poza typowymi portalami warto przejrzeć komentarze na forach. Zdarza się bowiem, że niektóre opinie na portalach nie są prawdziwe. Niektóre marki kupują wiele pozytywnych opinii, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Dlatego strony z opiniami mogą być nieobiektywne. Fora internetowe są z reguły bardziej rzetelnym źródłem informacji.

Bez względu na to, czy poszukujemy hotelu w Szczecinie, Wrocławiu czy Warszawie, przed dokonaniem wyboru koniecznie musimy zwrócić uwagę na kilka elementów, wspomnianych powyżej. Dzięki temu pobyt w danym mieście nie będzie męczący, a my wrócimy do domu jeszcze bardziej wypoczęci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE