Reklama

Reklama

Jak wybrać firmę ochroniarską? 5 pytań, które warto zadać sobie przed podjęciem decyzji

Opublikowano: czw, 24 lis 2016 13:10
Autor:

Jak wybrać firmę ochroniarską? 5 pytań, które warto zadać sobie przed podjęciem decyzji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli bezpieczeństwo naprawdę jest dla nas ważne, nie powinniśmy traktować kwestii wyboru firmy ochroniarskiej po macoszemu. Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, warto dokładnie przemyśleć kilka kwestii, które w przyszłości mogą rzutować na współpracę pomiędzy nami a wynajętą firmą.

Reklama

Jeśli bezpieczeństwo naprawdę jest dla nas ważne, nie powinniśmy traktować kwestii wyboru firmy ochroniarskiej po macoszemu. Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, warto dokładnie przemyśleć kilka kwestii, które w przyszłości mogą rzutować na współpracę pomiędzy nami a wynajętą firmą.

Jakiej konkretnie usługi potrzebuję?

Ochrona nie zawsze oznacza to samo. W przypadku dużych obiektów przemysłowych firma ochroniarska zabezpieczająca znajdujące się w nich mienie będzie musiała połączyć ochronę fizyczną z monitoringiem i systemem alarmów. W przypadku mniejszych obiektów czy mieszkań znajdujących się niedaleko posterunku policji zazwyczaj wystarczy tylko jedna z tych usług. Warto doprecyzować również kwestię, jak często mienie zostaje bez opieki właścicieli czy pracowników oraz na ile prawdopodobna jest próba włamania w okolicy, w której zlokalizowany jest dany obiekt.

Jakość czy cena?

Renomowane firmy ochroniarskie pobierają zazwyczaj wyższe opłaty niż podmioty nowe na rynku, prezentują również znacznie wyższy standard usług – zatrudniają doświadczonych pracowników, mają wypracowane na przestrzeni wielu lat procedury postępowania i są po prostu skuteczniejsze. Warto wziąć to pod uwagę zanim zdecydujemy się na najtańszą ofertę na rynku.

Jak duże straty mogę ponieść w przypadku włamania?

Dwa powyższe pytanie są ściśle powiązane z kwestią wartości mienia znajdującego się w obiekcie, który ma być przedmiotem ochrony. Im wyższa wartość, tym bardziej wzmożona powinna być ochrona. Co prawda pojawienie się ochroniarzy w danym miejscu może stanowić dla potencjalnego włamywacza sygnał, że w obiekcie może znajdować się coś wartego uwagi, jednak jeśli mamy do czynienia z firmą ochroniarską prezentującą wysoki standard – na skuteczne włamanie i kradzież przestępca i tak nie będzie miał szans.

Monitoring i alarm czy ochrona fizyczna?

Niestety nie ma jasnej odpowiedzi na to pytanie – w niektórych obszarach maszyny sprawdzają się lepiej (nie muszą odpoczywać, nie dekoncentrują się), w innych natomiast to człowiek okaże się niezastąpiony (konieczność natychmiastowej interwencji, działanie poza procedurą). Najlepsze efekty wydaje się dawać połączenie obu wymienionych metod, jeśli jednak wykracza to poza nasze możliwości finansowe – w obiektach położonych w ludnej dzielnicy, niedaleko od posterunku policji, powinien wystarczyć monitoring. W obiektach zlokalizowanych na odludziu niezbędna będzie ochrona fizyczna.

Z jakiego sprzętu korzysta dana firma ochroniarska?

Kwestia sprawności, funkcjonalności i niezawodności kamer czy alarmów jest dla skuteczności ochrony całkowicie kluczowa. Jeśli widzimy ofertę z wyjątkowo korzystną ceną, koniecznie sprawdźmy, jakim sprzętem posługuje się firma, która ją wystawiła – obniżenie ceny oznacza zazwyczaj stratę na jakości jednego z obszarów działalności firmy ochroniarskiej, przy czym na sprzęcie oszczędzić jest stosunkowo najprościej – kamery czy alarmy bez atestów można kupić znacznie taniej niż te, których sprawność została dokładnie przetestowana i sprawdzona w praktyce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.