Reklama

Jak wybrać firmę ochroniarską? 5 pytań, które warto zadać sobie przed podjęciem decyzji

Opublikowano:
Autor:

Jak wybrać firmę ochroniarską? 5 pytań, które warto zadać sobie przed podjęciem decyzji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeśli bezpieczeństwo naprawdę jest dla nas ważne, nie powinniśmy traktować kwestii wyboru firmy ochroniarskiej po macoszemu. Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, warto dokładnie przemyśleć kilka kwestii, które w przyszłości mogą rzutować na współpracę pomiędzy nami a wynajętą firmą.

Jeśli bezpieczeństwo naprawdę jest dla nas ważne, nie powinniśmy traktować kwestii wyboru firmy ochroniarskiej po macoszemu. Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, warto dokładnie przemyśleć kilka kwestii, które w przyszłości mogą rzutować na współpracę pomiędzy nami a wynajętą firmą.

Jakiej konkretnie usługi potrzebuję?

Ochrona nie zawsze oznacza to samo. W przypadku dużych obiektów przemysłowych firma ochroniarska zabezpieczająca znajdujące się w nich mienie będzie musiała połączyć ochronę fizyczną z monitoringiem i systemem alarmów. W przypadku mniejszych obiektów czy mieszkań znajdujących się niedaleko posterunku policji zazwyczaj wystarczy tylko jedna z tych usług. Warto doprecyzować również kwestię, jak często mienie zostaje bez opieki właścicieli czy pracowników oraz na ile prawdopodobna jest próba włamania w okolicy, w której zlokalizowany jest dany obiekt.

Jakość czy cena?

Renomowane firmy ochroniarskie pobierają zazwyczaj wyższe opłaty niż podmioty nowe na rynku, prezentują również znacznie wyższy standard usług – zatrudniają doświadczonych pracowników, mają wypracowane na przestrzeni wielu lat procedury postępowania i są po prostu skuteczniejsze. Warto wziąć to pod uwagę zanim zdecydujemy się na najtańszą ofertę na rynku.

Jak duże straty mogę ponieść w przypadku włamania?

Dwa powyższe pytanie są ściśle powiązane z kwestią wartości mienia znajdującego się w obiekcie, który ma być przedmiotem ochrony. Im wyższa wartość, tym bardziej wzmożona powinna być ochrona. Co prawda pojawienie się ochroniarzy w danym miejscu może stanowić dla potencjalnego włamywacza sygnał, że w obiekcie może znajdować się coś wartego uwagi, jednak jeśli mamy do czynienia z firmą ochroniarską prezentującą wysoki standard – na skuteczne włamanie i kradzież przestępca i tak nie będzie miał szans.

Monitoring i alarm czy ochrona fizyczna?

Niestety nie ma jasnej odpowiedzi na to pytanie – w niektórych obszarach maszyny sprawdzają się lepiej (nie muszą odpoczywać, nie dekoncentrują się), w innych natomiast to człowiek okaże się niezastąpiony (konieczność natychmiastowej interwencji, działanie poza procedurą). Najlepsze efekty wydaje się dawać połączenie obu wymienionych metod, jeśli jednak wykracza to poza nasze możliwości finansowe – w obiektach położonych w ludnej dzielnicy, niedaleko od posterunku policji, powinien wystarczyć monitoring. W obiektach zlokalizowanych na odludziu niezbędna będzie ochrona fizyczna.

Z jakiego sprzętu korzysta dana firma ochroniarska?

Kwestia sprawności, funkcjonalności i niezawodności kamer czy alarmów jest dla skuteczności ochrony całkowicie kluczowa. Jeśli widzimy ofertę z wyjątkowo korzystną ceną, koniecznie sprawdźmy, jakim sprzętem posługuje się firma, która ją wystawiła – obniżenie ceny oznacza zazwyczaj stratę na jakości jednego z obszarów działalności firmy ochroniarskiej, przy czym na sprzęcie oszczędzić jest stosunkowo najprościej – kamery czy alarmy bez atestów można kupić znacznie taniej niż te, których sprawność została dokładnie przetestowana i sprawdzona w praktyce.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE