Reklama

Jak najkorzystniej wziąć urlop w tym roku?

Opublikowano:
Autor:

Jak najkorzystniej wziąć urlop w tym roku? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wykorzystywanie „długich weekendów” od wielu lat jest polską specjalnością. Podpowiadamy kiedy wziąć urlop, aby zyskać najwięcej wolnych dni.

Wykorzystywanie „długich weekendów” od wielu lat jest polską specjalnością. Podpowiadamy kiedy wziąć urlop, aby zyskać najwięcej wolnych dni.

Pierwszy „nadprogramowy” dzień wolny w 2014 roku to 6 stycznia. Święto Trzech Króli tym razem wypada w poniedziałek, co przedłuża weekend do trzech dni.

Luty, marzec i kwiecień to miesiące, w których miłośnicy dodatkowych dni wolnych od pracy nie będą mieli powodów do zadowolenia. Czeka ich bowiem poważna „posucha”, która potrwa aż do przełomu kwietnia i maja.

W końcu jednak przyjdzie czas, gdy będzie można wyjechać na dłużej. Wykorzystując zaledwie trzy dni urlopu (28-30 kwietnia), można liczyć na ośmiodniowy wypoczynek – od 26 kwietnia do 3 maja.

Kolejny miesiąc to Boże Ciało, które przypada na 19 czerwca. A to oznacza, że kosztem czterech dni urlopu (16-18 oraz 20 czerwca) zyskać można kolejny ośmiodniowy wypoczynek (14-21 czerwca).

Z dobrodziejstwa dodatkowych dni wolnych nie uda się skorzystać w lipcu. Sierpień to przypadające w połowie miesiąca Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. Tym razem przypada na piątek, co oznacza, że biorąc urlop od 11 do 14 sierpnia, można zyskać osiem wolnych dni (16-23 sierpnia).

Nic nie uda się wykombinować we wrześniu i październiku. Ale już listopad daje takie możliwości. A wszystko dzięki temu, że Święto Niepodległości przypada na wtorek. Można więc jeden dzień urlopu (10 listopada) zamienić na czterodniowe wolne (8-11 listopada). Niestety, nie da się w tym roku do wzięcia dodatkowych wolnych dni wykorzystać Dnia Wszystkich Świętych, który przypada w sobotę.

Tegoroczne Boże Narodzenie to czwartek i piątek. Dzięki temu wzięcie urlopu 22-24 grudnia oznacza aż dziewięć wolnych dni.

Maksimum zysku:
- Mając 1 dzień wolny – można mieć 4 dni wolne w terminie 8-11 listopada
- Przy 3 dniach urlopu można mieć 9 dni wolnych w terminie 20-28 grudnia
- Poświęcamy 3 dni urlopu – w zamian 9 dni wolnego: 26 kwietnia – 4 maja
- Mamy 4 dni urlopu – zyskujemy 9 dni wolnego: 14-22 czerwca, 16-24 sierpnia

Zobacz również:

Festiwale 2014. Wiadomo już, kiedy będą

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE