Reklama

Jak najkorzystniej wziąć urlop w 2013 roku?

Opublikowano:
Autor:

Jak najkorzystniej wziąć urlop w 2013 roku? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W 2013 roku „najapetyczniej” wygląda przełom kwietnia i maja. Biorąc tylko trzy dni urlopu możemy wypoczywać aż przez dziewięć. A jak wygląda sytuacja w innych miesiącach?

W 2013 roku „najapetyczniej” wygląda przełom kwietnia i maja. Biorąc tylko trzy dni urlopu możemy wypoczywać aż przez dziewięć. A jak wygląda sytuacja w innych miesiącach?

Sylwestrowe szaleństwo mamy już za sobą. Pora więc na inną zabawę, czyli wyszukiwanie w kalendarzu na rok 2013 dat, które pomogą nam wydłużyć znacznie dni wolnego. Normalnie przypada ich 114. Ale już sam Nowy Rok sprawił, że ktokolwiek wziął urlop 31 grudnia, mógł cieszyć się czterodniowym leniuchowaniem.

Początek roku jest jednak trochę pechowy, bo na dodatkowe wolne z okazji Święta Trzech Króli tym razem nie możemy liczyć. Przyczyna jest prosta – 6 stycznia to niedziela, więc już i tak czerwona kartka w kalendarzu. Na dni wolne trzeba więc zaczekać do Wielkanocy. Lany Poniedziałek wypada tym razem 1 kwietnia.


Powiew wiosny, a może już nawet namiastkę lata możemy poczuć od 29 kwietnia. Jeśli od tego dnia (poniedziałek) zaplanujemy urlop, to poświęcając tylko trzy dni (29 i 30 kwietnia oraz 2 maja) uzyskamy aż dziewięć dni wolnego – od soboty 27 kwietnia do niedzieli 5 maja włącznie. Z kolei Boże Ciało wypada w tym roku 30 maja, biorąc wolne w piątek31 maja zapewniamy sobie długą, czterodniową majówkę.

Identyczna sytuacja będzie w sierpniu, 15 sierpnia Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny to czwartek, więc urlop w piątek da znów czterodniową okazję do wyjazdu lub wypoczynku na miejscu. Nie trzeba wykorzystywać urlopu, by mieć trzy dni przerwy na początku listopada, gdyż 1 listopada przypada w piątek, a także nieco ponad tydzień później, gdyż 11 listopada to poniedziałek.

Sporo możliwości w tym roku da nam grudzień i Boże Narodzenie. Ekstremalnie długie rozwiązanie to wolne od 21 grudnia 2013 r. do 6 stycznia 2014 r. W tym przypadku korzystając z siedmiu dni urlopu (23, 24, 27, 30 i 31 grudnia oraz 2 i 3 stycznia) możemy liczyć na aż 17 dni wolnych!

Kalendarz dni wolnych i świąt:

6 stycznia (niedziela) - Trzech Króli
31 marca - Niedziela Wielkanocna
1 kwietnia - Poniedziałek Wielkanocny
1 maja (środa) - Święto Pracy
3 maja (piątek) - Święto Konstytucji 3 maja
19 maja (niedziela) - Zielone Świątki
30 maja (czwartek) - Boże Ciało
15 sierpnia (czwartek) - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
1 listopada (piątek) - Wszystkich Świętych
11 listopada - (poniedziałek) - Narodowe Święto Niepodległości
25 i 26 grudnia (środa, czwartek) - Boże Narodzenie
1 stycznia 2014 (środa) - Nowy Rok

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE