Reklama

Interwencje poskutkowały. Linia x2 do likwidacji, x7 pojedzie dwiema trasami

Opublikowano:
Autor:

Interwencje poskutkowały. Linia x2 do likwidacji, x7 pojedzie dwiema trasami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z powodu zamknięcia mostu im. Legionów Piłsudskiego pasażerowie lewobrzeżnej części Płocka korzystają z linii zastępczych x2 i x7, a także 140 i 160. Zmiany te niekoniecznie spotkały się z dobrym przyjęciem. Głosy niezadowolenia dotarły także do płockiego Ratusza. - Pracujemy nad zmodernizowaniem połączeń autobusowych na lewobrzeżnej części Płocka - mówi Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej w Urzędzie Miasta Płocka.

Z powodu zamknięcia mostu im. Legionów Piłsudskiego pasażerowie lewobrzeżnej części Płocka korzystają z linii zastępczych x2 i x7, a także 140 i 160. Zmiany te niekoniecznie spotkały się z dobrym przyjęciem. Głosy niezadowolenia dotarły także do płockiego Ratusza. - Pracujemy nad zmodernizowaniem połączeń autobusowych na lewobrzeżnej części Płocka - mówi Hubert Woźniak z Referatu Informacji Miejskiej w Urzędzie Miasta Płocka.

- Mamy już pierwsze doświadczenia i wiedzę o tym, co dzieje się na płockich ulicach po rozpoczęciu remontu mostu im. Legionów Piłsudskiego. I mamy pomysł co już trzeba zmienić, wychodząc przy tym naprzeciw postulatom mieszkańców Radziwia - dodaje. 

[ZT]22845[/ZT]

Likwidacji ulegnie linia x2. - Autobus, który ją obsługiwał, zostanie skierowany na inną trasę i będzie oznakowany jako x7. Ale pojedzie także nieco inną trasą niż pozostałe x7. Kurs będzie zaczynać się na pętli przy stoczni, autobus pojedzie przez centrum Radziwia, Most Solidarności, dojedzie na Podolszyce, następnie  w stronę centrum ul. Sienkiewicza, by na skrzyżowaniu z ul. Bielską zawrócić, wjechać w ul. Kwiatka i wrócić na lewy brzeg do pętli przy stoczni. Liczymy, że takie rozwiązanie pozwoli nam zwiększyć częstotliwość kursowania autobusów - twierdzi pracownik płockiego Ratusza. - Tylko co drugi autobus linii x7 będzie podjeżdżał na pętlę na Tokarach - przy czym chodzi o wszystkie autobusy na linii x7. Dlaczego? Jak dopowiada Woźniak, pojazdy zabierały stąd nielicznych pasażerów. Natomiast wjazd na pętlę wydłużał czas dojazdu autobusów do centrum.

Kiedy zostaną wdrożone zmiany? - Chcemy wprowadzić je jak najszybciej, ale wymagają one szeregu przygotowań - uprzedza Hubert Woźniak. - Mam nadzieję, że uda się je zrealizować w przyszłym tygodniu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE