Reklama

Interesuje Was, co mają do powiedzenia radni? Sesje obejrzycie na żywo w internecie

Opublikowano:
Autor:

Interesuje Was, co mają do powiedzenia radni? Sesje obejrzycie na żywo w internecie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dotychczas była możliwość obejrzenia na żywo obrad sejmiku mazowieckiego odbywających się w Warszawie. Jeśli jednak chodzi o sesje Rady Miasta Płocka, tu już było gorzej. Rejestracja dźwięku oczywiście odbywała się na bieżąco, z każdej sesji powstawał protokół, jednak Ratusz nie umożliwiał transmisji. Aż czasem było szkoda, bo dyskusje okazywały się zaciekłe.

Dotychczas była możliwość obejrzenia na żywo obrad sejmiku mazowieckiego odbywających się w Warszawie. Jeśli jednak chodzi o sesje Rady Miasta Płocka, tu już było gorzej. Rejestracja dźwięku oczywiście odbywała się na bieżąco, z każdej sesji powstawał protokół, jednak Ratusz nie umożliwiał transmisji. Aż czasem było szkoda, bo dyskusje okazywały się zaciekłe.

Niedługo ma się to zmienić. Pytanie, czy znajdą się chętni do oglądania? Sesje płockich radnych jakiś czas temu przeniesiono z wtorku na czwartek, nie zmieniono natomiast godziny rozpoczęcia. Wciąż jest to godz. 10.00 w ostatni czwartek miesiąca (zasada ta nie dotyczy sesji nadzwyczajnych). Małą rewolucją było wprowadzenie systemu eSesja (w tym czasie radni otrzymali także tablety), zbierającego na osobnej platformie informacje o posiedzeniach poszczególnych komisji, projektach uchwał, czy nawet zgłoszonych skargach, którymi mają zająć się radni. Dzięki temu wiadomo też, kiedy zbierają się razem wszystkie komisje i kiedy dochodzi do "wrzutki" na najbliższe posiedzenie rady miasta. Jednocześnie wreszcie osoby przebywające w auli ratusza - dzięki wyświetlaczowi - orientowały się, kto mówi, podobnie poznały wyniki głosowania.

[ZT]13999[/ZT]

[ZT]13317[/ZT]

Posiedzenia płockich radnych z tej kadencji (jutro obradują w tym składzie po raz ostatni) trwały różnie, od godz. 10.00 nawet do 19.00 - 20.00. W międzyczasie przewodniczący zarządzał godzinną przerwę. Czasem bywały też o wiele krótsze. Identycznie sprawa wygląda w zakresie długości poszczególnych wypowiedzi. Rekordzistami będą tu raczej dwie osoby - radna Prawa i Sprawiedliwości, Wioletta Kulpa (np. wystąpienie o stanie płockiej rewitalizacji, które trwało ok. 50 minut) i prezydent miasta, Andrzej Nowakowski. Wszystko też zależy od omawianego tematu. Oczywiście są też krótkie wypowiedzi, w tym osób, które zwracają się o udzielenie im głosu podczas obrad.

Z posiedzenia 15 listopada nie będzie jeszcze transmisji na żywo udostępnionej przez płocki Ratusz (zwykle na stronie internetowej zamieszczają podsumowanie).

- Sesje Rady Miasta Płocka będą transmitowane w nowej kadencji samorządu zgodnie ze znowelizowaną ustawą o samorządzie gminny - potwierdza Marta Komorkowska z zespołu medialnego w urzędzie miasta. - Obrady będą zarówno transmitowane na żywo, jak i będzie możliwość ich odtworzenia. Link do obrad zostanie udostępniony na stronie miasta, czyli  www.plock.eu. Transmisje mają być sprzężone z platformą eSesja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE