Reklama

Reklama

Inna cena na półce, inna przy kasie. Biedronka, Kaufland, Lidl, Aldi na cenzurowanym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Inna cena na półce, inna przy kasie. Biedronka, Kaufland, Lidl, Aldi na cenzurowanym - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sieci te mają wiele sklepów m.in. w regionie płockim.  W pierwszym półroczu br. Inspekcja Handlowa przeprowadziła kontrolę prawidłowości informowania o cenach towarów i usług. Wyniki dają sporo do myślenia!

Reklama

Inspekcja Handlowa podlega pod Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W trakcie pierwszych sześciu miesięcy 2022 r. sprawdziła ponad 1600 przedsiębiorców (sklepy, sieci handlowe, restauracje, stacje benzynowe) pod kątem podawania ceny i okazało się, że nieprawidłowości wykryła u aż 53 proc. przedsiębiorców!

- Konsument zawsze ma prawo do pełnej informacji o towarze, w szczególności o jego cenie. Rzetelna informacja o niej oznacza m.in. podanie także ceny jednostkowej (czyli za np. 1 litr lub kilogram), umożliwiającej porównanie cen podobnych produktów - podkreśla portal wiadomoscihandlowe.pl.

Niepokojące, że Inspekcja wykazała, że niektórzy przedsiębiorcy błędne oznakowania ceną mieli co najmniej po raz trzeci! Na czarnej liście są: Aldi, Kaufland, Biedronka i Lidl.

Biedronki rozlokowane są w całym regionie płockim, w Płocku jest sklep Aldi, trzy Lidle i Kaufland, w Sierpcu - Lidl, a w Gostyninie - Kaufland.

Jak podają Wiadomości Handlowe, inspektorzy sprawdzili ponad 322 tys. partii produktów i wykryli nieprawidłowości w 13 proc. z nich. Najczęściej brakowało ceny jednostkowej lub ceny w ogóle. 

Ceny na półce nie zgadzały się z tymi przy kasie w 83 placówkach (ok. 7 proc. skontrolowanych).

Są nieprawidłowości, a więc są i kary. A mogą one osiągnąć nawet 10 proc. obrotu!

- Inspektorzy dostrzegli naruszenia w 7 z 12 sklepów Aldi (58,3 proc.), w 10 z 22 sklepów Kaufland (45,5 proc.), w 24 z 58 sklepów sieci Biedronka (41,4 proc.) oraz w 7 z 22 sklepów Lidl (31,8 proc.) - wylicza portal wiadomoscihandlowe.pl.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy