Reklama

Reklama

Internowanie, rewizje, procesy karne, zwalnianie z pracy. Promocja wyjątkowej książki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PP

Internowanie, rewizje, procesy karne, zwalnianie z pracy. Promocja wyjątkowej książki - Zdjęcie główne

foto PP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w najbliższy wtorek 29 listopada w Mediatece Książnicy Płockiej zaplanowano spotkanie z Jarosławem Kozaneckim, autorem książki „Represje stanu wojennego w województwie płockim”.

Reklama

Jarosław Kozanecki to działacz opozycji antykomunistycznej, internowany w stanie wojennym. Był m.in. radnym Rady Miasta Płocka. 

Z jego książki można się dowiedzieć m.in. o przepisach stanu wojennego, ogłoszonego 13 grudnia 1981 r., kogo i dlaczego internowano - w tym w byłym województwie płockim, a także przeczytać o emigracji, procesach karnych i amnestii z 1983 r. 

Na łamach pozycji „Represje stanu wojennego w województwie płockim” Jarosław Kozanecki przedstawił także m.in. informacje o służbie wojskowej, rewizjach, zastrzeżeniach wyjazdów zagranicznych, zwolnieniach z pracy, czystkach w administracji i aparacie władzy.

Książka została sfinansowana m. in przez Urząd Miasta Płocka, Samorząd Województwa Mazowieckiego i Urząd do Spraw kombatantów i Osób Represjonowanych. 

Będzie nieodpłatnie rozdawana wszystkim zainteresowanym podczas wtorkowego spotkania (godz. 17:00)  w Mediatece Książnicy Płockiej przy ul. Kościuszki 3B. Wstęp wolny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy