Reklama

Informatyzacja szpitala. Co nam to da?

Opublikowano:
Autor:

Informatyzacja szpitala. Co nam to da? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W systemie elektronicznym, który wdraża szpital św. Trójcy, będzie cała historia choroby, więc każdy specjalista będzie mógł w trymiga zapoznać się z przebytymi chorobami i listą leków, które bierzemy. Będzie się też można zapisać na wizytę bez wychodzenia z domu. Inwestycja pochłonie 3,6 mln zł.

W systemie elektronicznym, który wdraża szpital św. Trójcy, będzie cała historia choroby, więc każdy specjalista będzie mógł w trymiga zapoznać się z przebytymi chorobami i listą leków, które bierzemy. Będzie się też można zapisać na wizytę bez wychodzenia z domu. Inwestycja pochłonie 3,6 mln zł.

Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej rozpoczyna drugi etap informatyzacji. Jak poinformowała Marta Stempnowska ze szpitala św. Trójcy, wczoraj, w środę spółka podpisała umowę o wartości ponad 2,6 mln zł na wdrożenie systemu informatycznego, czyli m.in. oprogramowania medycznego do zarządzania szpitalem i komunikacji z pacjentami oraz systemu niezbędnego do analiz efektywności świadczeń. Dodatkowo Płocki ZOZ zostanie wyposażony w nowe serwery i 100 zestawów komputerowych.

Co to oznacza dla pacjentów? - W systemie będzie dostępna pełna historia choroby, co bardzo ułatwi życie i lekarzom, i pacjentom - wyjaśnia Marta Stempnowska. - Obecnie często zdarza się, że np. pacjent skierowany do lekarza specjalisty nie pamięta nazw przyjmowanych leków albo ich dawek, przebytych chorób itd. Teraz wszystkie te informacje będą dostępne w systemie.

To nie wszystko. - Dzięki wdrożonemu systemowi, pacjenci będą mogli również m.in. zapisywać się na wizytę do lekarza drogą elektroniczną na wolne terminy - zapowiada Marta Stempnowska.

To już kolejny etap informatyzacji szpitala. Jak informuje Rafał Jędrzejewski, kierownik projektu ze strony PZOZ, w ramach zakończonego już pierwszego etapu zbudowano nową strukturę sieciową, serwerownię i sieć LAN. - Dzięki budowie szkieletu infrastruktury sieciowej możemy rozpoczynać kolejny etap związany z warstwą aplikacyjną - zapowiada Rafał Jędrzejewski. - W stosunku do pierwotnej wartości projektu, określonej na poziomie ponad 4 mln zł, w wyniku przeprowadzonych postępowań przetargowych zaoszczędzimy ok. 10 proc.

W sumie spółka za oba etapy zapłaci więc ok. 3,6 mln zł, z czego aż 75 proc. to dofinansowanie unijne. Projekt ma się zakończyć do 31 marca 2014 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE