Reklama

II odcinek obwodnicy otwarty. Na trzeci jeszcze poczekamy [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

II odcinek obwodnicy otwarty. Na trzeci jeszcze poczekamy [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na tę chwilę czekało wielu kierowców. Od dzisiaj możemy jeździć drugim odcinkiem obwodnicy.

Na tę chwilę czekało wielu kierowców. Od dzisiaj możemy jeździć drugim odcinkiem obwodnicy.

O godzinie 8 rano prezydent Płocka Andrzej Nowakowski i marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik uroczyście otworzyli kolejny odcinek obwodnicy. Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni mieszkańcy, jak również stowarzyszenia skupiające miłośników różnych pojazdów – samochodów, motocykli, rowerów, czy rolek i wrotek.

- Chciałbym podziękować marszałkowi, ponieważ jest to od początku do końca nasza wspólna inwestycja, jak i wszystkim mieszkańcom Płocka, którzy przyjechali, by wraz z nami otworzyć symbolicznie obwodnicę - powiedział Andrzej Nowakowski. -  To inwestycja realizowana od ubiegłego roku za pieniądze unijne. Jej koszt to ponad 37 milionów złotych, z czego ponad 30 mln pochodzi z dotacji. 

Jak podkreślał włodarz, jest to ważny moment dla miasta, w którym zyskuje ono nie tylko lepsze możliwości komunikacyjne poprzez wyprowadzenie m.in. ciężkiego ładunku z centrum, jak również dostaje szansę na nowe perspektywy inwestycyjne.

Marszałek nie krył radości z faktu, że Płock tak sprawnie wykorzystuje środki unijne.

- To inwestycja realizowana w ramach  regionalnych inwestycji terytorialnych - mówił Adam Struzik. - To nasz autorski projekt, dzięki któremu w tej i przyszłej perspektywie przez ośrodki subregionalne, takiej jak Płock, Ciechanów czy Radom realizować duże projekty dla dróg powiatu.

Wiceprezydent Jacek Terebus wyjaśnił, że cała długość odcinka oddawanego dzisiaj do użytku liczy 7, 2 km, z czego droga główna mierzy 3,6 km.

-  Tę inwestycję podzieliliśmy na dwa etapy. Cieszymy się, że wczorajsze próby wytrzymałościowe na III odcinku zakończyły się pozytywnie, a dzisiaj możemy oddawać do użytku II etap obwodnicy - mówił wiceprezydent. - Zostało zamontowane oświetlenie, system kanalizacji, wszystkie systemy bezpieczeństwa ruchu, które zapewnią bezpieczną jadę kierowcom.

Przypomnijmy, że Płock czekał na zgodę na otwarcie II etapu obwodnicy. W środę odbyła się kontrola Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. W czwartek o godz. 15 pozytywna decyzja o odbiorze inwestycji była już w rękach włodarza.

Póki co nie możemy cieszyć się z przejazdu całą obwodnicą, trzeci etap bowiem jest ukończony w 91 proc.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE