Reklama

Reklama

Ich los mogą zmienić...ołówki. Ofiaruj je!

Opublikowano: sob, 6 lut 2016 11:42
Autor:

Ich los mogą zmienić...ołówki. Ofiaruj je! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa zbiórka ołówków, kredek, gumek do ścierania. Dla nas to wydatek rzędu kilku złotych, a tymczasem przybory szkolne mogą odmienić życie dzieciom w Afryce. Podzielmy się więc ołówkami!

Reklama

Trwa zbiórka ołówków, kredek, gumek do ścierania. Dla nas to wydatek rzędu kilku złotych, a tymczasem przybory szkolne mogą odmienić życie dzieciom w Afryce. Podzielmy się więc ołówkami!

Rozpoczęła się zbiórka ołówków i innych przyborów szkolnych organizowana przez fundację Redemptoris Missio we współpracy z przez Szkołą Policealną TEB Edukacja. Potrzebne są ołówki, długopisy, kredki, kredy i gumki do ścierania dla dzieci z Afryki. - Nam te przybory zalegają w torebkach, a im są bardzo potrzebne - przekonują organizatorzy.  - Na każde 100 dzieci żyjących na świecie, 17 nigdy nie pójdzie do szkoły.

Ołówki mogą zdziałać cuda – dzięki nim dzieci mogą pójść do szkoły i wyrwać się z biedy, dowiedzieć się  o istnieniu innego życia, nauczyć się rozwiązywać problemy. Tylko w szkole usłyszą, jak ustrzec się przed groźnymi chorobami w tym AIDS, które dziesiątkują ich rodziny i sąsiadów. Tylko w szkole mogą się nauczyć urzędowego języka, bez niego nigdy nie znajdą pracy w mieście, nawet nigdy nie odważą się do niego wyjechać.

A cały ten proces - zdaniem organizatorów - może rozpocząć jeden pozornie mało ważny ołówek za kilkanaście groszy. A myśl, że oto gdzieś tam, tysiące kilometrów stąd, w dalekiej Polsce ktoś specjalnie przyniósł ołówek, by dziecko mogło przyjść do szkoły i na przykład na globusie zobaczyć, gdzie ta Polska jest - cóż, to po prostu nie ma ceny!

Zbiórka trwa do 21 lutego. Przybory szkolne zbierane są w oddziale TEB Edukacja w Płocku, ul. Tumska 18 w godzinach poniedziałek – piątek: 9:00 – 17:00, sobota: 8:00 – 14:00, niedziela: 8:00 – 13:00. W specjalnie wyznaczonym miejscu na korytarzu szkoły znajdują się kartony, do których można je wrzucać. Następnie wszystkie zabrane artykuły przekazane zostaną do fundacji Redemptoris Missio i wysłane do:  Papui, Nowej Gwinei, Kamerunu, Czadu, Republiki Środkowej Afryki, gdzie misjonarze rozdadzą przybory dzieciom.

Fot. materiały organizatorów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.