Reklama

Hit czy gniot? Kasia Szczucka ocenia "W starym, dobrym stylu"

Opublikowano:
Autor:

Hit czy gniot? Kasia Szczucka ocenia "W starym, dobrym stylu" - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzech starszych mężczyzn wpada w kłopoty finansowe. Swoją uwagę kierują na banki, które obwiniają za oszustwa. Planują napaść na jeden z nich...

Trzech starszych mężczyzn wpada w kłopoty finansowe. Swoją uwagę kierują na banki, które obwiniają za oszustwa. Planują napaść na jeden z nich...

„W starym dobrym stylu" to jeden spośród granych aktualnie w płockich kinach filmów, na które ciągną tłumy widzów. Co myśli o nim recenzująca filmowe nowości miłośniczka X muzy? Poleci go czy odradzi?

[YT]https://youtu.be/yqeVJCjJEOg[/YT]

- Kasia Szczucka o "W starym, dobrym stylu"

Czy wypada śmiać się ze starszych ludzi? Czy to nie narusza pewnego kulturowego tabu? Twórcy filmu „W starym, dobrym stylu” udowadniają, że wypada, pod warunkiem, że robi się to ze smakiem i klasą. Wbrew pozorom w staruszkach tkwi ogromny komediowy potencjał, biorący się ze zdrowego dystansu do siebie i pogodzenia ze wskazaniem metryki. Ktoś mądry powiedział, że plusem dojrzałego wieku jest to, że się już niczego nie musi, a jeszcze trochę się może. Tą dewizą kierują się nasi bohaterowie – trzej niezbyt zamożni emeryci, którzy oszukani przez system, przeistaczają się w muszkieterów walczących o sprawiedliwość - postanawiają obrabować bank, który okradł ich z oszczędności życia.

Morgan Freeman, Alan Arkin i Michael Caine to aktorskie trio, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać, w wieku osiemdziesięciu lat mają na swym koncie bogaty dorobek filmowy, tym bardziej cieszy fakt, że chce im się angażować w tego typu produkcje i to w jakim stylu! Panowie prezentują mieszankę klasy, dowcipu i starczej zrzędliwości, co przekłada się na świetny i pełen humoru spektakl. „W starym, dobrym stylu” to opowieść o prawdziwej przyjaźni, samotności i nie gasnącej nadziei. Przezabawna, ale jednocześnie wzruszająca i dająca do myślenia.

W repertuarowych propozycjach na ten tydzień pewnie nie ma szans konkurować z „Voltą” Juliusza Machulskiego, a wielka szkoda, bo „W starym, dobrym stylu” ma wszystko, co powinna zawierać w swoim przepisie dobra komedia: świetny scenariusz, fantastyczne kreacje aktorskie, doskonałe tempo i zaskakujące zakończenie. Gorąco zachęcam do wybrania się na ten film. 

Film można obejrzeć w kinie "Helios". Sprawdźcie repertuar

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE