Reklama

Hit czy gniot? Kasia Szczucka ocenia film "Konwój"

Opublikowano:
Autor:

Hit czy gniot? Kasia Szczucka ocenia film "Konwój" - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znana z ostrych, wyrazistych ocen filmowych Kasia Szczucka podpowiada, czy warto wybrać się do kina na grane obecnie filmy, czy lepiej nie marnować cennych godzin życia.

Znana z ostrych, wyrazistych ocen filmowych Kasia Szczucka podpowiada, czy warto wybrać się do kina na grane obecnie filmy, czy lepiej nie marnować cennych godzin życia.

„Konwój” to jeden spośród granych aktualnie w płockich kinach filmów, które ocenia dla Was Kasia Szczucka, znana z nieprzejednanych osądów, nierzadko miażdżących opinii i ciętego języka. Tym razem na tapecie przenikliwej kinomaniaczki znalazł się najnowszy thriller Macieja Żaka. Poleci go czy zdecydowanie odradzi?

„Konwój”  

 

Kasia Szczucka o "Konwoju":

Mocnym argumentem za obejrzeniem filmu jest wyśmienita obsada. Reżyserowi i scenarzyście w jednym – Maciejowi Żakowi – udało się zebrać na planie prawdziwe osobowości.  Januszowi Gajosowi partnerują: Robert Więckiewicz, Łukasz Simlat, Przemysław Bluszcz oraz  Ireneusz Czop i młodziutki, świetnie zapowiadający się Tomasz Ziętek.

Film opowiada historię konwojowania więźnia kategorii N (szczególnie niebezpieczny) z aresztu śledczego na obserwację do oddalonego kilkaset kilometrów szpitala psychiatrycznego.  Droga jest pełna zakrętów, nieoczekiwanych zwrotów akcji , dodatkowo skład więźniarki ma do odegrania swoje nieoczywiste role. 

Scenariusz aspiruje do psychologicznego thrillera dla widzów o mocnych nerwach i bystrym umyśle. Intryga jest dość skomplikowana, czasem niespójna, nieuważny widz może się na końcu historii pogubić. Odradzam więc opuszczanie choćby na chwilę sali kinowej w trakcie seansu.

Zdecydowanie umieściłabym „Konwój” w kategorii kino męskie. Postacie kobiece (choć świetnie obsadzone) stanowią raczej element tła, na pierwszym planie króluje przemoc zakrapiana wulgaryzmami. Mimo świetnej obsady, pięknych, mrocznych zdjęć  kontynuującego operatorską tradycję rodzinną  Michała Sobocińskiego, smakowicie skomponowanej przez Antoniego Łazarkiewicza muzyki, czegoś temu filmowi brakuje, czegoś, co sprawia, że wychodzimy z kina z poczuciem dobrze spędzonego czasu.

[YT]https://youtu.be/pZ-N0m44HXE[/YT]

Film jest  w płockich kinach - zarówno w Heliosie, jak i NovymKinie Przedwiośnie. Sprawdźcie repertuar:

A może już je widzieliście ten film? Zgadzacie się z opinią Kasi Szczuckiej?

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE