Reklama

Historyczny talent i uzdolniony olimpijczyk. Kto to?

Opublikowano:
Autor:

Historyczny talent i uzdolniony olimpijczyk. Kto to? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 18-letni Michał Olszewski uzyskał tytuł finalisty XLVI Olimpiady Historycznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne. Michał jest także finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjra Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

18-letni Michał Olszewski uzyskał tytuł finalisty XLVI Olimpiady Historycznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Historyczne. Michał jest także finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjra Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

Uzdolniony nastolatek jest uczniem klasy IIa o profilu humanistyczno-prawnym Liceum Ogólnokształcącego im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu. Do olimpiad przygotowywał się pod kierunkiem pana Grzegorza Radomskiego, nauczyciela historii.

- Urodziłem się w Płocku, ale mieszkam całe życie w Sierpcu, z historią pierwszy kontakt miałem w czasach przedszkolnych, rodzice kupili mi grę komputerową o lataniu samolotami w czasie drugiej wojny światowej, później z czystej ciekawości zacząłem czytać więcej i więcej na ten temat na różnych stronach internetowych i nigdy mi nie było tego mało - mówi nam ambitny nastolatek z Sierpca.

Dzięki sukcesom w ostatnich konkursach Michał uzyskał prawo zwolnienia z egzaminu maturalnego z historii na poziomie rozszerzonym. Na świadectwie maturalnym otrzymuje najwyższy wynik z tego przedmiotu, czyli 100 procent. Ponadto tytuły te otwierają Michałowi wstęp na wybrane uczelnie.

- W konkursach często brałem udział w w gimnazjum, zdobyłem między innymi tytuł finalisty konkursu kuratoryjnego z Wiedzy o Społeczeństwie, bylem trzykrotnym laureatem konkursu o losach żołnierza i dziejach oręża polskiego, wziąłem udział w zawodach centralnych tego konkursu i zająłem 5 miejsce - wylicza Michał.

Sierpczanin bardzo lubi historię, ale jakie ma jeszcze inne zainteresowania?

- Lubię słuchać muzyki, oglądać seriale, grać na komputerze i uprawiać sport, głównie piłkę nożną - uzupełnia Michał. - A co w przyszłości? Nie ukrywam, że chciałbym kiedyś zaistnieć w polityce, założyć firmę zajmującą się PR albo zostać adwokatem lub radcą prawnym.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE