Reklama

Hala politechniki oficjalnie otwarta [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Hala politechniki oficjalnie otwarta [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 400 tys. zł kosztował remont hali sportowej płockiej filii Politechniki Warszawskiej. Ponieważ miasto dołożyło trochę do remontu, urzędnicy na czele z prezydentem miasta zostali zaproszeni do rozegrania meczu z drużyną politechniki. Tym razem magistrat był bez szans…

Blisko 400 tys. zł kosztował remont hali sportowej płockiej filii Politechniki Warszawskiej. Ponieważ miasto dołożyło trochę do remontu, urzędnicy na czele z prezydentem miasta zostali zaproszeni do rozegrania meczu z drużyną politechniki. Tym razem magistrat był bez szans…

Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanej sali sportowej, choć ta działa z powodzeniem już od miesięcy. Przedstawiciele władz uczelni i miasta, ubrani w strój sportowy, dość szybko uporali się z okolicznościowymi przemowami, prezydent Andrzej Nowakowski i rektor Janusz Zieliński przecięli wstęgę i zabrali się za testowanie nowej hali podczas meczu.

Jak przypomina Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza, budynek hali sportowej powstał na centralne uroczystości dożynkowe w 1976 roku i początkowo był halą wystawienniczą przedsiębiorstwa „Las”. Dopiero pod koniec lat 70. został zaadaptowany przez płockie firmy na potrzeby hali sportowej - powstały wtedy m.in. szatnie, pomieszczenia administracyjne, siłownie oraz pomieszczenia sanitarne. Uczelnia zaczęła korzystać z niego w 1980 r. Przez minione ponad 30 lat obiekt był na bieżąco remontowany i konserwowany, wymieniano a to okna, a to dach, ostatnio - wyremontowano siłownię i pomieszczenie dla nauczycieli.

Ale na remont od lat czekała podłoga - stara, wykonana z klepki parkietowej na sztywnym ruszcie była już bardzo zniszczona. Teraz się to udało - Politechnika wydała na ten cel 380 tys. zł, miasto dało 30 tys. zł dofinansowania. - Nowa nawierzchnia jest wykładziną PCV, ułożona na profesjonalnym ruszcie sportowym z systemem wentylacji mechanicznej - informuje Ratusz. - Zastosowana wykładzina Mondosport zaś spełnia wymagania Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej, Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej oraz Międzynarodowej Federacji Koszykówki.

Nowe są oczywiście także m.in. bramki do piłki ręcznej, tablice czy drabinki, a także zabudowa trybun oraz kanałów wentylacyjnych. W najbliższym czasie Politechnika planuje malowanie obiektu na zewnątrz, wykonanie nowego ogrodzenia terenu oraz budowę parkingu.

- Inauguracyjny mecz między Urzędem Miasta Płocka, a Politechniką Warszawską zakończył się porażką magistrackich zawodników 1:3, mimo wsparcia drużyny przez radnego Arkadiusza Iwaniaka - relacjonuje Hubert Woźniak. - Honorowego gola zdobył prezydent Andrzej Nowakowski.

Choć oficjalne otwarcie odbyło się dopiero teraz, na hali stoczono już sporo pojedynków. W naszej galerii np. można obejrzeć zdjęcia z 12 października z meczu UKS PCM Kościerzyna: SMS Płock, fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Fot. UMP, Portal PłockUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE