Reklama

Hackathon po raz trzeci. Co wymyślili młodzi programiści? [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Hackathon po raz trzeci. Co wymyślili młodzi programiści? [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po trzeci Płock stał się polską stolicą kodowania. Młodzi ludzie mieli 32 godziny na stworzenie aplikacji, która ułatwiłaby życie mieszkańcom Płocka. Zwyciężyła drużyna Dev Girls, która postawiła na aplikację dla seniorów. Trzy zwycięskie zespoły otrzymał nagrody rzeczowy o łącznej wartości 100 tys. złotych.

Już po trzeci Płock stał się polską stolicą kodowania. Młodzi ludzie mieli 32 godziny na stworzenie aplikacji, która ułatwiłaby życie mieszkańcom Płocka. Zwyciężyła drużyna Dev Girls, która postawiła na aplikację dla seniorów. Trzy zwycięskie zespoły otrzymał nagrody rzeczowy o łącznej wartości 100 tys. złotych. 

Impreza odbywa się w Płocku po raz trzeci, ale po raz pierwszy zagościła w murach Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki. W weekend stanęły tam dziesiątki komputerów i w sobotę zaczęło się wielkie programowanie. 

- Serce rośnie, gdy młodzi ludzie chcą mieć wpływ na czynienie bardziej innowacyjnym swojego otoczenia. To w nich tkwi siła i potencjał do budowania rzeczywistości nowoczesnej, a jednocześnie przyjaznej mieszkańcom w każdym wieku. W tej edycji szczególnie cieszy nas wrażliwość młodych ludzi na potrzeby osób starszych. Fakt, że dostrzegają to, jak istotne jest zwiększenie ich poczucia bezpieczeństwa w mieście – powiedział Andrzej Nowakowski, Prezydent Miasta Płocka.

Praca trwała przez całą sobotę, noc i niedzielę. Po południu przyszedł czas na podsumowanie prac, przedstawienie wyników i ogłoszenie zwycięzców.

Zdaniem jury najlepiej poradziła sobie ekipa Dev Girls - dziewczyny przygotowały aplikację SenYours, która pozwala seniorom na nawiązanie kontaktu z wolontariuszami w celu uzyskania pomocy w zakupach, transporcie i innych wyzwaniach życia codziennego. Rozwiązanie zostało dodatkowo wyposażone w możliwość sprawdzania dostępności leków w aptece. Docelowo ma również powstać funkcja SOS, która umożliwi wybranie numeru alarmowego lub wysłanie wiadomości SMS do osoby bliskiej. Zwyciężczynie Hackathonu dostały najwyższej klasy smartfony ufundowane przez firmę VISA, hulajnogi elektryczne od firmy Clurgo oraz pakiety szkoleń i coaching od firmy Revest Capital.

Drugie miejsce zajęła aplikacja Do it stworzona przez drużynę Komandos Bąbelek, która służy znajdowaniu i oferowaniu pracy dorywczej. Trzecia lokata przypadła aplikacji Eko Trasa, wspierająca ekologiczne poruszanie się po mieście. Aplikacja podpowiada użytkownikowi najbardziej ekologiczny sposób transportu - np. jazda na rowerze czy spacer.

Wyróżniono także osiem innych zespołów.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE