Reklama

Gwiazdy rockowego festiwalu. Zadowoleni?

Opublikowano:
Autor:

Gwiazdy rockowego festiwalu. Zadowoleni? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości POKiS zdradził, jakich gwiazd posłuchamy drugiej odsłony festiwalu Summer Fall Festival, który odbędzie się na zakończenie lata na płockiej plaży. Niemal wszystkich widzieliśmy w Płocku rok, góra dwa lata temu…

POKiS zdradził, jakich gwiazd posłuchamy drugiej odsłony festiwalu Summer Fall Festival, który odbędzie się na zakończenie lata na płockiej plaży. Niemal wszystkich widzieliśmy w Płocku rok, góra dwa lata temu…

Swoją premierę nowy-stary (stary, bo trudno nie odnieść wrażenia, że jest reaktywacją lubianego w Płocku festiwalu Rock Cover Festival) płocki festiwal miał w zeszłym roku i zaczął od mocnego uderzenia i na pewno pod względem artystycznym nic nie można mu było zarzucić - na dwóch scenach wystąpiły takie kapele jak Acid Drinkers, Brygada Kryzys, Farben Lehre, Zebra, Zwiezda, Dubska, Shredults i brytyjska grupa Neuronspoiler, a na zakończenie jako gwiazda wieczoru - dawno niewidziany u nas Hey. To był strzał w dziesiątkę - mimo niedzielnego terminu imprezy na plaży bawiło się blisko 6 tys. osób.

W tym roku Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza na drugą odsłonę rockowego festiwalu, którym pożegnamy lato. Zaplanowano go tym razem - na szczęście! - nie na niedzielę, ale na sobotę 14 września, koncerty zaczną się od 15.00. Wiadomo już, że i w tym roku nie doczekamy się żadnej zagranicznej gwiazdy. Na pierwszy ogień pójdzie szczecińska Offensywa, formacja grająca mieszankę punku i ska, wcześniej znana jako No future. Po nich wystąpią Analogs, również ze Szczecina, znani m.in. z utworu do ścieżki dźwiękowej filmowej wersji kultowego komiksu „Wilq - Superbohater”, a jeszcze później Michał Jelonek - muzyk instrumentalista ze specjalnością skrzypce. Kolejnych gwiazd nikomu nie trzeba przedstawiać - Enej, grupa Bednarek, Farben Lehre i na koniec, przed północą - gwiazda wieczoru, czyli obchodzący właśnie 25-lecie istnienia Closterkeller z charyzmatyczną Anją Ortodox na czele.

Cóż, niektórzy mogą kręcić nosem, bo niemal wszystkich wykonawców widzieliśmy stosunkowo niedawno - Closterkeller zaledwie kilka miesięcy temu w Rocku’69, a wcześniej w sali koncertowej POKiS, grupę Enej - podczas ubiegłorocznego Festiwalu Młodych, Farben Lehre - choćby podczas pierwszej edycji Summer Fall Rock Festival albo w maju w ogódkach MZOS-u razem z... Offensywą.  Najdłużej nie widzieliśmy Kamila Bednarka - młody artysta wystąpił dwa lata temu na 25. urodzinach Farben Lehre, które hucznie obchodzono na płockiej plaży (lider FL, Wojciech Wojda jest jednocześnie menadżerem Kamila Bednarka).

Drugą odsłonę festiwalu zaplanowano 14 września na płockiej plaży, wstęp będzie bezpłatny.

Fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock

Czytaj też:


Obejrzyj galerie zdjęć z koncertów:Anja Orthodox i Closterkeller w PłockuUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE