Reklama

Głosowanie w więzieniu: Kierwiński, Gapińska, Szumowski, Pawlak

Opublikowano:
Autor:

Głosowanie w więzieniu: Kierwiński, Gapińska, Szumowski, Pawlak - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jedna z 70 płockich komisji znajdowała się w Zakładzie Karnym. Uprawnionych do głosowania było 564 osoby, zagłosowało 266, czyli ok. 41 proc. Największe poparcie wśród kandydatów na posła uzyskał tam Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej.

Jedna z 70 płockich komisji znajdowała się w Zakładzie Karnym. Uprawnionych do głosowania było  564 osoby, zagłosowało 266, czyli ok. 41 proc. Największe poparcie wśród kandydatów na posła uzyskał tam Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej.

W niedzielę odbyły się w całym kraju wybory parlamentarne. W okręgu płocko-ciechanowskim wybraliśmy 10 posłów i jednego senatora. 

Marek Martynowski (PiS) nieznacznie pokonał Waldemara Pawlaka (PSL) i dostał się do Senatu na kolejną kadencję. Ale wśród skazanych preferencje były zupełnie inne: Pawlak zdobył prawie cztery razy więcej głosów (207) niż reprezentant PiS (52).

W wyborach do Sejmu najpopularniejsza w Zakładzie Karnym była Platforma: uzyskała niemal trzy razy więcej głosów niż PiS. Numerem jeden okazał się Marcin Kierwiński (PO), który zdobył 56 głosów, na symbolicznym podium znaleźli się również Elżbieta Gapińska (PO) - 19 oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski (PiS) - 15. Kolejny na liście jest Arkadiusz Iwaniak (SLD) - 13. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE