Reklama

Głosowanie nad aborcją. Jak głosowali posłowie z Płocka?

Opublikowano:
Autor:

Głosowanie nad aborcją. Jak głosowali posłowie z Płocka? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Posłowie odrzucili dziś obywatelski projekt "Stop aborcji". Jak głosowali nasi posłowie? Co zmieniło się w ich wyborach w tej samej sprawie?

Posłowie odrzucili dziś obywatelski  projekt „Stop aborcji”. Jak głosowali nasi posłowie? Co zmieniło się w ich wyborach w tej samej sprawie?

Dziś w sejmie głosowano za odrzuceniem obywatelskiego wniosku w sprawie zaostrzenia przepisów aborcyjnych, o co wczoraj wnioskowała sejmowi Komisja sprawiedliwości i praw człowieka. Głosowanie poprzedziła jeszcze godzinna dyskusja.

- Dwa tygodnie temu skierowaliście projekt do prac w komisji. Co się stało, że teraz nagle komisja odrzuciła go bez debaty i bez prawa głosu wnioskodawców? - pytała Joanna Banasiuk z Ordo Iuris. - Zdeptaliście nadzieję tych, którzy są dyskryminowani ze względu na stan zdrowia i okoliczności poczęcia.

Niespodziewanie zgłosiła też autopoprawkę o zniesieniu tzw. karalności matek, wyłączającą  odpowiedzialność matki w przypadku umyślnego doprowadzenia do śmierci dziecka (poronienia nie były objęte odpowiedzialnością karną), traktując ten zapis jako kość niezgody.

- Przyjęcie autopoprawki jest niemożliwe  - poinformował marszałek Marek Kuchciński.

Potem poszło już błyskawicznie - premier Beata Szydło obiecała pomoc dla matek w tzw. ciąży trudnej, a chwilę później posłowie większością głosów odrzucili projekt. Głosowało 428  posłów.  Za odrzuceniem było  352 osób,  przeciw - 58  osób, wstrzymało się - 18.  Nie głosowało - 32.

- PiS obiecał zmianę moralną, wyborcy mogą się czuć oszukani - podsumował Mariusz Dzierżawski z „Fundacji Pro - prawo do życia”.

Jak głosowali posłowie z naszego okręgu? Bardzo jednomyślnie...

Posłowie PiS       

 Anna  Cicholska (PiS)  -    ZA odrzuceniem 

Robert Kołakowski (PiS) - ZA odrzuceniem  

    Maciej  Małecki  (PiS) -    ZA odrzuceniem 

Waldemar Olejniczak(PiS)- ZA odrzuceniem 

  Marek   Opioła   (PiS)   -    ZA  odrzuceniem 

   Maciej    Wąsik    (PiS)  -   ZA odrzuceniem 


Posłowie PO

Elżbieta Gapińska (PO) - ZA odrzuceniem 

Marcin Kierwiiński (PO) - ZA odrzuceniem 


Pozostałe kluby

   Piotr   Zgorzelski   (PSL)   -   nie    głosował

Marek Jakubiak (Kukiz.15) - ZA odrzuceniem 


Zobaczcie jeszcze, jak część tych samych posłów głosowała nad projektem ustawy zaostrzającym przepisy aborcyjne cztery lata temu, w październiku 2012 roku.

Ówcześni posłowie PiS (Marek Opioła, Maciej Małecki, Robert Kołakowski), a także Piotr Zgorzelski z PSL opowiedzieli się przeciw odrzuceniu projektu zakazującego aborcji ze względów eugenicznych. Marcin Kierwiński (PO) był za odrzuceniem, a Elżbieta Gapińska w pierwszym głosowaniu wstrzymała się od głosu (jak tłumaczyła w rozmowie z nami, wprawdzie jest za utrzymaniem kompromisu aborcyjnego, ale wstrzymała się od głosu z uwagi na wieloletnią pracę z dziećmi niepełnosprawnymi), jednak ostatecznie zagłosowała za odrzuceniem. 

Tutaj tekst sprzed czterech lat:

[ZT]2706[/ZT]


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE