Reklama

Gdzie powstaną kolejne ścieżki rowerowe?

Opublikowano:
Autor:

Gdzie powstaną kolejne ścieżki rowerowe? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejski Zarząd Dróg podpisał umowę na budowę dwóch tras rowerowych. Prace na tymi ścieżkami powinny zacząć się w ciągu miesiąca.

Miejski Zarząd Dróg podpisał umowę na budowę kolejnych dwóch tras rowerowych w Płocku. Prace na tymi ścieżkami powinny zacząć się w ciągu miesiąca. 

Nowe drogi rowerowe powstaną w ciągu al. Broniewskiego oraz wzdłuż ul. Mostowej. 

- Do połowy października zbudowana zostanie droga rowerowa w al. Broniewskiego, od charakterystycznego zejścia w pobliżu schodów, którym poeta patronuje, po wylot alejki spacerowej w rejonie Ogrodu Zoologicznego - wyjaśnia Hubert Woźniak z zespołu współpracy z mediami UMP. - Te dwa fragmenty drogi, ze względu na niedużą szerokość, będą ciągami pieszo-rowerowymi. 

Ścieżka otrzyma nową nawierzchnię, podbudowę, krawężniki, a w miejscach niebezpiecznych – barierki. Łączna długość tej drogi przekroczy 770 metrów. 

- Jednocześnie będą toczyć się prace remontowe na drodze rowerowej wzdłuż ul. Mostowej (to najstarsza ścieżka rowerowa w Płocku) - dodaje Hubert Woźniak. - Powstanie ponad 600 metrów nowej nawierzchni, nowa będzie też część krawężników. 

Koszt całej inwestycji to ponad 1,75 mln zł, a inwestycja jest częścią projektu „Budowa ścieżek rowerowych na terenie miasta Płocka”, na które władze miasta pozyskały dofinansowanie z Unii Europejskiej. Całkowita wartość projektu to ponad 15 mln zł,  a unijne wsparcie wyniesie ponad 11,4 mln zł. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE