Reklama

Reklama

Gaz w lewobrzeżnej dzielnicy Płocka. Kiedy i ile to kosztuje?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Gaz w lewobrzeżnej dzielnicy Płocka. Kiedy i ile to kosztuje? - Zdjęcie główne

foto pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas czwartkowej sesji Rady Miast Płocka jeden z punktów dotyczyć będzie informacji na temat realizacji budowy sieci gazowniczej na terenie lewobrzeżnej części miasta.

Reklama

W najbliższej sesji wezmą udział m.in. Beata Machowska - kierownik projektu inwestycji strategicznych Polskiej Spółki Gazownictwa oraz Wioletta Grzankowska z PSG, kierownik sekcji obsługi klienta w Ciechanowie.

Z materiałów przygotowanych przez Polską Spółkę Gazownictwa na sesję wynika, że temat aktualny jest od 6 lat, gdy opracowano schemat sieci ciepłowniczej i rozpoczęto proces projektowy. Na przełomie 2019 i 2020 r. wybudowano 13,5 km sieci z Gąbina przez Dobrzyków do płockich Ciechomic.

Do czerwca br. stopniowo kończono budowę sieci przy kolejnych ulicach. Obecnie trwają prace w ul. Kapitańskiej, Żeglarskiej, Kotwiczej, Marynarskiej, Teligi, Szkutniczej, Popłacińskiej, Portowej, Stoczniowej, Zagroda, Sukcesorskiej, Gromadzkiej, Piaskowej, Suchej i Leśnej. Powstanie 6 km gazociągów.

W ciągu ostatnich 6 lat powstało 24 km sieci w gminie Gąbin i 23 km na lewobrzeżnej części Płocka - 8 km w Ciechomicach, ponad 6 km w Górach i ponad 8 km w Radziwiu.

Ile to kosztuje chętnych do przyłączenia do sieci? Opłata przyłączeniowa dla przyłącza gazowego do 10 m3/h i długości do 15 m to 2.825,43 zł brutto.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy