Reklama

Funkcjonariusze stawiają na ekologię. Będzie też szybciej

Opublikowano:
Autor:

Funkcjonariusze stawiają na ekologię. Będzie też szybciej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kilkunastu dni dobra pogoda w Płocku stała się standardem. Ścieżki rowerowe zaroiły się od jednośladów, a wśród nich można dostrzec strażników miejskich.

Od kilkunastu dni dobra pogoda w Płocku stała się standardem. Ścieżki rowerowe zaroiły się od jednośladów, a wśród nich można dostrzec strażników miejskich. 

W okresie letnim, oprócz patroli pieszych i samochodowych, miasto patrolują także strażnicy miejscy na rowerach. Zakres obowiązków się nie zmienia - interweniują w przypadku zakłócaniu porządku publicznego, spożywania alkoholu w niedozwolonym miejscu czy niesprzątaniu po psach. Będą także prowadzić działania profilaktyczne wśród najmłodszych rowerzystów. 

- Nie ulega wątpliwości, że te „ekologiczne” jednośladowe załogi mają przewagę nad patrolami pieszymi oraz samochodowymi - zapewnia Jolanta Głowacka, rzeczniczka straży miejskiej. - W ten sposób strażnicy wykonują czynności służbowe, dbając jednocześnie o własną kondycję. Ponadto mogą w szybciej dostać się w ciasną zabudowę osiedli, gdzie trudno dojechać radiowozem - wylicza. 

Jeśli pogoda dopisze, strażników będzie można spotkać na uliczkach, terenach osiedlowych, a także nad Wisłą i zalewem Sobótka. - Oraz wszędzie tam, gdzie jest ciasno i wąsko - mówi rzeczniczka. 

Każdy rower jest oznakowany i wyposażony we wszystkie narzędzia niezbędne do podejmowania interwencji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE