Reklama

Reklama

Fruwające śmieci. Czemu nie są w altanach?

Opublikowano: pon, 30 wrz 2013 14:51
Autor:

Fruwające śmieci. Czemu nie są w altanach? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rewolucja śmieciowa to temat rzeka. Naszego czytelnika zafrapowało, dlaczego pojemniki, w tym na odpady bio, nie stoją w altankach śmietnikowych tylko przed nimi, przez co sterty śmierci fruwają po całym osiedlu.

Reklama

Naszego czytelnika zafrapowało, dlaczego pojemniki, w tym na odpady bio, nie stoją w altankach śmietnikowych tylko przed nimi, przez co sterty śmierci fruwają po całym osiedlu.

- Chcę zwrócić uwagę na temat altan śmietnikowych, w których stoją pojemniki na odpady niesegregowane, zaś pojemniki na szkło, makulaturę, plastik, bioodpady stoją przed altaną - napisał czytelnik. - Czy nie mogą one być schowane do altan, w których jest miejsce, aby wszystkie tam stały?

Płocczanin wskazuje, że wokół przepełnionych pojemników przed altanami, nierzadko tworzą się sterty śmieci, które wiatr w najlepsze rozwiewa po osiedlu.

Biuro prasowe Ratusza wyjaśnia, że wszystko zależy od decyzji spółdzielni, bo firma wywożąca śmieci na jej życzenie ustawia pojemniki, tam gdzie się jej wskaże. Czasami ustawienie pojemników poza altaną wynika z faktu, że więcej pojemników się tam fizycznie nie zmieści, ale niekiedy to celowy zabieg spółdzielni. Tak było np. w przypadku sektora pierwszego, czyli na Podolszycach, Zielonym Jarze, Imielnicy i w Borowiczkach.  Dlaczego?

Jak dowiedzieliśmy się w Ratuszu, jakiś czas temu w ramach eksperymentu pojemniki na bio ustawiono tam przed altanami, czyli obok dzwonów na papier, szkło i plastik, bo gdy kontenery na obierki i inne biodegradowalne odpadki stały w altanach, lądowały w nich wszystkie śmieci - i bio, i zmieszane. Ustawienie poza altaną ma pomóc mieszkańcom w wyrobieniu nowych przyzwyczajeń - usłyszeliśmy w Ratuszu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.