Reklama

Fotografowie z Płocka pamiętają o Szufie

Opublikowano:
Autor:

Fotografowie z Płocka pamiętają o Szufie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mijają dwa lata od tragicznej śmierci Marka Szufy. Płocka Grupa Fotograficzna chce uczcić tę smutną rocznicę spotkaniem, wystawą i plenerem fotograficznym.

Mijają dwa lata od tragicznej śmierci Marka Szufy. Płocka Grupa Fotograficzna chce uczcić tę smutną rocznicę spotkaniem, wystawą i plenerem fotograficznym.

Przypomnijmy: 18 czerwca 2011 roku podczas pierwszego dnia V Pikniku Lotniczego doszło do tragedii. Dwupłatowiec Christen Eagle II wpadł do rzeki w trakcie akrobacji wykonywanych nad Wisłą. Pilot samolotu, 57-letni Marek Szufa, wicemistrz Polski w akrobacji lotniczej, został odwieziony karetką do szpitala na Winiary. Dwugodzinna resuscytacja nie przyniosła jednak skutku.

Płocka Grupa Fotograficzna z okazji drugiej rocznicy śmierci kapitana Marka Szufy organizuje na spotkanie poświęcone jego pamięci, po którym uczestnicy wybiorą się na krótki spacer połączony z plenerem fotograficznym.

– W ten sposób pragniemy uczcić pamięć człowieka, który żył z ogromną pasją, wybitnego polskiego lotnika dostarczającego nam wszystkim niezapomnianych wrażeń na licznych pokazach lotniczych – zachęca Arek Gmurczyk z PGF. – Spotkamy się we wtorek, 18 czerwca, o godz 19:00 w Browarze Tumskim (na dole), gdzie rozpoczniemy spotkanie pokazem fotografii upamiętniających tego wspaniałego pilota.

Około 19,46, przed symbolicznym zachodem słońca spod fontanny na Starym Rynku uczestnicy spotkania ruszą na spacer, połączony z plenerem fotograficznym. – Wybierzemy się nad Wisłę, która dokładnie dwa lata temu wystawiła na straszną próbę umiejętności pilota – mówi Arek Gmurczyk. – Tam złożymy kwiaty, zapalimy symboliczną lampkę i uczcimy minutą ciszy człowieka, którego po prostu… bardzo nam brakuje.

Pomysłodawcy spotkania zachęcają do uwieczniania go przy pomocy aparatów. W ten sposób powstanie pamiątkowa galeria. Zarówno spotkanie jak i spacer mają charakter otwarty. Nie tylko dla fotografów. I nie tylko dla płocczan. Miło widziany jest każdy, kto zechce złożyć hołd niezwykłemu człowiekowi.
Więcej informacji na:


Fot. Tomasz Miecznik / Portal Płock
Plakat - PGF

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE