Reklama

Festiwal rusza już we wtorek. Mnóstwo atrakcji!

Opublikowano:
Autor:

Festiwal rusza już we wtorek. Mnóstwo atrakcji!  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez kilka najbliższych dni Płock stanie się stolicą folkloru. Do miasta przyjadą artyści z całego świata i nie ma w tym ani grama przesady.

Przez kilka najbliższych dni Płock stanie się stolicą folkloru. Do miasta przyjadą artyści z całego świata i nie ma w tym ani grama przesady. 

We wtorek 22 sierpnia rozpocznie się szósta edycja Vistula Folk Festival. Jak co roku, do Płocka przyjadą artyści z całego świata. Tym razem wystąpią zespoły z Rosji, Węgier, Serbii, Nowej Zelandii czy Meksyku. Pierwsze zapoznanie we wtorek o 15:30 na Starym Rynku, a już w środę koncert inauguracyjny w Parku Północnym. Początek o 18:30. 

- Do Płocka po raz kolejny zawitają artyści, którzy zaprezentują folklor z różnych stron świata. Będziemy mogli podziwiać ich występy m.in. na Starym Rynku, w Parku Północnym i w amfiteatrze - mówił dziś prezydent Andrzej Nowakowski. 

W czwartek o 18:00 na Starym Rynku będzie niepowtarzalna okazja do nauki tańca "Haka" pod okiem Maorysów z zespołu Nga Puna o Waiorea z Nowej Zelandii. W piątek przed Ratuszem odbędzie się potańcówka ludowa z zespołem Wowa z Charkowa. Start o 19:00. W sobotę o 19:30 rozpocznie się punkt kulminacyjny festiwalu, czyli koncert galowy w amfiteatrze. W niedzielę zespoły wezmą udział we mszy świętej w katedrze, a o 12:30 barwny korowód przejdzie starówką. Następnie na Starym Rynku rozpocznie się wielka zabawa. 

[ZT]13189[/ZT]

W przygotowaniu festiwalu pomagają członkowie Zespołu Pieśni i Tańca "Wisła", a ambasadorką jest Natalia Kowalczyk, finalistka konkursu Miss Polski 2017. Wstęp na niemal wszystkie imprezy jest bezpłatny - wyjątek stanowi koncert w amfiteatrze. Bilety można kupić za pośrednictwem strony Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, w kasie biletowej POKiS-u lub bezpośrednio przed koncertem. 

Wszystkie informacje o harmonogramie imprez Vistula Folk Festival można znaleźć w naszej zakładce "Co? Gdzie? Kiedy?".

Fot. Emil Grochowski/Portal Płock 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE