Reklama

Festiwal Młodych. Kuźnia talentów

Opublikowano:
Autor:

Festiwal Młodych. Kuźnia talentów  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedziela to trzeci dzień Festiwalu Młodych, podczas którego kończą się sześciogodzinne zajęcia warsztatowe. zajęcia

Niedziela to trzeci dzień Festiwalu Młodych, podczas którego kończą się sześciogodzinne zajęcia warsztatowe.

Organizatorzy Polskiej Copacabany postawili młodzież przed poważnym dylematem, oferując jej liczne zajęcia warsztatowe. Najciekawsze zajęcia przygotowane dla ludzi, którzy zjechali do Płocka z różnych zakątków Polski, to: śpiew, gospel, pianino, gitara, bas, perkusja, blues, bongosy, lipdub, parkour, brazylijskie, taniec (towarzyski, nowoczesny, hip hop, breakedance, lednicki, taniec z ogniem), fitness, samoobrona, kreatywne myślenie, szkoła modlitwy, liturgiczne, wizaż, język migowy, fotografia.

Uczestnicy warsztatów dziennikarskich, prowadzonych przez przedstawiciela Portalu Płock, sobotę poświęcili na poznanie najważniejszych gatunków dziennikarskich. Dowiedzieli się, co powinno cechować dobrego dziennikarza, dlaczego ważna jest rzetelność przy opracowywaniu materiałów dziennikarskich.

W niedzielę młodzi kandydaci na dziennikarzy podglądali pracę innych warsztatów. Uczący kreatywnego myślenia Przemysław Mosakowski tłumaczył, na czym polega kreatywne rozwiązywanie problemów, starał się pobudzić wyobraźnię młodych ludzi, sprawdzał ich pomysłowość. – Reakcja uczestników była bardzo dobra. Wszyscy byli zadowoleni z uczestnictwa w nich – powiedział nam Przemysław Mosakowski.

Praca nad makijażem i kreowaniem własnego wizerunku to najważniejsza część warsztatów wizażu prowadzonych przez Anetę Kredkiewicz. – Staram się nauczyć dziewczyny, na czym polegają różne typy makijażu. Na przykład wieczorowy – tłumaczyła Aneta Kredkiewicz. – Zajęcia pomagają uczestnikom w zrozumieniu, co jest potrzebne, aby dobrze wyglądać.

Marta Mirowska, która prowadziła zajęcia z tańca nowoczesnego, uczyła młodych ludzi tańca hip-hopowego. – Większość dziewczyn miała już doświadczenia taneczne, ale po raz pierwszy zetknęła się z tańcem hip-hopowym – przyznała Marta Mirowska. – Uczestniczki zajęć były jednak bardzo chętne do współpracy. Atmosfera na zajęciach jest bardzo gorąca.

Najliczniejsza grupa to różne warsztaty muzyczne. Zajęcia bluesowe prowadzi Kryspin Kadej. Uczył młodych ludzi gry na gitarze, przekazując przy tym najważniejsze informacje na temat muzyki bluesowej. – Jestem bardzo zadowolony ze swojej grupy – nie ukrywał Kryspin Kadej.

Początkujący gitarzyści trafili pod skrzydła Sławka Naleja. Część młodych ludzi przyznała, że już wcześniej miała kontakt z tym instrumentem. Na Polskiej Copacabanie chcieli rozwinąć swoje umiejętności.

Zajęcia ze śpiewu solowego, prowadzone przez Kamilę Brzozowską i Agnieszka Sztabnik-Baran rozpoczynały się od „rozśpiewania”. Później rozpoczynały się właściwe zajęcia, polegające na przygotowaniu do występów na scenie. Zespół, w którym było trzech chłopców obdarzonych wyjątkowo interesującymi, mocnymi głosami, bardzo szybko złapał nić porozumienia.

Tekst przygotowały uczestniczki warsztatów dziennikarskich Festiwalu Młodych – Polska Copacabana 2013

Daria Sokołowska (Płońsk)

Magdalena Zielińska (Gawłowo)
Sylwia Zielińska (Gawłowo)

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE